Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kolejne ozonowanie miasta

12-04-2021 12:41 | Autor: red.
W związku z obecnym stanem epidemii COVID-19 miasto przygotowuje się do ponownej dezynfekcji przestrzeni miejskiej. Pracownicy miasta użyją do tego innowacyjnej polskiej technologii wykorzystującej do odkażania wysoko ozonowaną wodę.

Ozon jest bardzo efektywnym środkiem dezynfekującym, można wykorzystać zarówno do mycia powierzchni jak i rozpylania. Wyraźnie góruje nad innymi środkami chemicznymi, nie ma bowiem niszczącego wpływu na środowisko naturalne. Ozonowanie rozpocznie się niezwłocznie po wyborze wykonawców.

Wodę zostanie pobrana z ozonatora Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Dezynfekcji poddane zostaną kluczowe, uczęszczane przez dużą liczbę mieszkańców miejsca w obrębie każdej z warszawskich dzielnic. Będą to, m.in.: główne węzły przesiadkowe; przystanki; otoczenie szpitali i ośrodków ochrony zdrowia; główne trakty komunikacyjne; przejścia podziemne (przy Dw. Centralnym, Rondzie Dmowskiego, Rondzie J. Waszyngtona); otoczenie dworców (Dw. Centralnego, Dw. Wschodniego, WKD, SKM Ochota, SKM Powiśle); place miejskie; bulwary Wiślane; otoczenie żłobków i przedszkoli; place zabaw i siłownie plenerowe; otoczenie mobilnych punktów pobrań materiału do badań pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2; otocznie Domów Pomocy Społecznej; przestrzenie w metrze warszawskim, od wejścia do bramek biletowych.

Prace mogą odbywać się wtedy, gdy w miejscach publicznych nie będzie ludzi, w związku z tym przeprowadza się je w godzinach nocnych. Umowa obejmuje okres od 1 kwietnia do końca grudnia 2021 roku. Przy planowaniu działań urzędnicy będą uwzględniać dalszy przebieg epidemii oraz warunki atmosferyczne – prace nie są prowadzone, gdy występują opady.

Do dezynfekcji ulic stosuje się polewaczki z dostosowanymi prądownicami. O wielokilometrowe chodniki ratusz zadba używając opryskiwaczy sadowniczych, które doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu tego zadania. Natomiast ozonowanie mniejszych przestrzeni odbywa się z wykorzystaniem opryskiwaczy wysokociśnieniowych i mobilnych, które obsługiwane są przez pracowników noszących specjalne kombinezony i maski.

Warto podkreślić, że pozytywną opinię w sprawie ozonowania miasta wydał w 2020 r. Główny Inspektor Sanitarny. Pracownicy dokonujący dezynfekcji będą w pełni zabezpieczeni (maska zabezpieczająca, rękawice, okulary, strój ochronny), a Straż Miejska będzie zabezpieczała cały proces ozonowania.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA