Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dowiedz się więcej o ciasteczkach cookie klikając tutaj

Kolejna zbiórka krwi na Ursynowie

20-05-2026 20:51 | Autor: red.
W sobotę, 23 maja, w godz. 9:00 – 14:00 odbędzie się zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Tegoroczne zbiórki odbywają się w trybie stacjonarnym w sali 136 urzędu (Al. KEN 61) pod hasłem „Wszystkie ręce na pokład!”

Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, brakuje krwi z grup: 0 Rh -, niezwykle rzadkiej „uniwersalnej” grupy, która może zostać bezpiecznie przetoczona każdemu potrzebującemu. W Polsce posiada ją zaledwie 6% populacji.

Podczas zbiórki można się będzie zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS Polska.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czekają tysiące chorych. Oddając krew, ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia.

Wróć