Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kolejna modernizacja Ursynowa – tym razem ulica Cynamonowa!

13-11-2015 16:57 | Autor: LuK
Rozpoczęły się prace przy ulicy Cynamonowej, na skrzyżowaniu z Ciszewskiego. Jak informowaliśmy już w lipcu, ulica ma zostać kompletnie przebudowana, a jej główną wizytówka mają stać się szerokie pasy rowerowe.

O utworzenie pasów rowerowych wzdłuż ulicy Cynamonowej rowerzyści i mieszkańcy Ursynowa upominali się już od dawna. Jednak taka inwestycja wiąże się z pewnymi zmianami, które na przykład kierowcom, niekoniecznie już muszą przypaść do gustu. O co dokładnie chodzi?

Z naszych informacji wynika, że ulica Cynamonowa ma zostać zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Taki zabieg ma na celu uspokojenie ruchu samochodowego. Powstać mają także równoległe miejsca parkingowe. Jak zaznacza dzielnica miejsca postojowe ukośne lub prostopadłe nie wchodzą w grę ze względu na przepisy. W związku z tym paradoksalnie liczba miejsc przy Cynamonowej niestety zostanie zmniejszona – na odcinku od Ciszewskiego do Gandhi o 16, a na odcinku od Gandhi do Płaskowickiej o 7 miejsc postojowych. Kierowcy raczej nie będą z tego faktu skakać z radości.

Zmiany dotyczą również oznakowania pionowego. W przyszłości mają pojawić się szersze azyle dla pieszych, a w niektórych miejscach nawet podwójne azyle do przejścia przez pas rowerowy, a następnie przez pas jezdni. Na odcinku od ul. Gandhi do ul. Płaskowickiej wyznaczono także dodatkowe przejście dla pieszych.

Będziemy informować o dalszym rozwoju sytuacji w tym miejscu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA