Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kluboteka w działaniu

07-07-2021 21:49 | Autor: red.
Początek lata i piękna pogoda pokazały jak bardzo ursynowscy Seniorzy potrzebują integracji i wspólnych działań. Kluboteka Dojrzałego Człowieka w ostatnim czasie zorganizowała wiele atrakcyjnych zajęć i wycieczek, w których łącznie udział wzięło ponad 200 Seniorów. Działania takie były możliwe dzięki dofinansowaniu projektu ,,Pasje Nestora" przez Dzielnicę Ursynów oraz wolontariatowi pracowniczemu HOPE firmy Nutricia i Kluboteki.

Projekt ,,Pasje Nestora” to 11 różnych rodzajów warsztatów i plener malarski. To właśnie pasja była i jest motorem napędowym do wyjścia z domu, okazała się też być współtwórcą aktywnego ursynowskiego Seniora. Nauczyliśmy się odkrywać, że każdy dzień to nowa przygoda, którą chcemy przeżyć wspólnie i tak działamy. Bardzo liczną grupą zwiedzaliśmy Park Natoliński. Z przyjemnością słuchaliśmy o historii tego miejsca, pięknie opowiadanej przez panią Magdalenę Jędrzejewską- Pyrzanowską, za co BARDZO DZIĘKUJEMY. Park Natoliński to urokliwe miejsce gdzie Seniorzy kolejny raz mieli możliwość malować wśród pięknej scenerii i drzew będących pomnikami przyrody. Plener był organizowany w ramach projektu ,,Pasje Nestora” dzięki czemu uczestnicy otrzymali podobrazia i inne potrzebne materiały. Wspaniałe poprowadził go Andrzej Filipowicz, od lat działający na rzecz ursynowskich Seniorów. W trakcie pleneru odwiedził nas wiceburmistrz od spraw społecznych Jakub Berent, który podziwiał nowo odkryte przez Seniorów zdolności, oraz ich zaangażowanie w pasję jaką jest malowanie.

My, Seniorzy, wiemy to, że stale rozwijając się i realizując w życiu, zachowujemy fizyczną i umysłową młodość, a radości późnego wieku są większe od uciech młodości.

Nie chcemy ciągle liczyć upływu lat dopóki liczą się chwile przyjemności. A przyjemnością może być wszystko nawet wspólne sprzątanie pięknego wąwozu – będącego przedłużeniem ul. Wąwozowej, a następnie spędzenie tam czasu na plenerze fotograficznym, czy choćby język angielski w lesie.

Wyprawa rowerowa to wycieczka na Zimne Doły. Przygotowanie bezpiecznej trasy i poprowadzenie wyprawy zawdzięczamy naszym klubowiczom – przewodnikom z uprawnieniami dla grup rowerowych: Wierze i Henrykowi Ditchenom. Wycieczka, ognisko, kiełbaski, gry, zabawy, konkursy z nagrodami, piękny koncert na pile klubowiczki – Eli Domińczak to był dzień pełen pozytywnych emocji.

Inną, również cieszącą się ogromnym zainteresowaniem atrakcją był spływ kajakowy rzeką Jeziorką. Trasa PIĘKNA, CUDOWNA przyroda, ale trudna z licznymi przeszkodami do pokonania. DALIŚMY jednak RADĘ i jesteśmy z siebie DUMNI. Długa 28 kilometrowa wycieczka rowerowa oraz spływ były naszymi sprawdzianami, za które otrzymaliśmy 6 +. Te atrakcje to projekt wolontariatu pracowniczego HOPE firmy Nutricia. BARDZO DZIĘKUJEMY Ani Sobolewskiej-Wawro i Karolinie Łukaszewicz. Relację fotograficzną z naszych wypadów przygotował Klub Foto pod kierunkiem Maryli Zieleniewskiej, działający w ramach projektu ,,Pasje Nestora”. Wystawę można oglądać i podziwiać na parterze Urzędu Dzielnicy Ursynów – wystawa widoczna jest też z zewnątrz budynku.

Kluboteka Dojrzałego Człowieka sama w sobie jest pasją i wolontariatem wielu Seniorów, a przede wszystkim – Ireny Karpowicz i Magdy Dąbrowskiej. Nasze motto to ,,Dawać siebie innym – integrować nie dzielić.”

Zapraszamy po wakacjach do nowych wspólnych działań na rzecz Seniorów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA