Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kiedy „Zielona Puławska”?

06-10-2021 21:38 | Autor: red.
Zeszłotygodniowa Komisja Zielonego Ursynowa poświęcona była tematyce realizacji projektu „Zielona Puławska” zaprezentowanego jeszcze w zeszłej kadencji Rady Dzielnicy Ursynów. Założenia tego projektu polegały na uporządkowaniu i zazielenieniu Puławskiej, szczególnie na odcinku od Dworca Południowego do granic miasta.

- Dowiedzieliśmy się, że Zarząd Zieleni systematycznie realizuje ten projekt. W jego ramach zostało zasadzonych już ponad 50 drzew w okolicy ul. Poleczki i Romera. Zarząd Zieleni planuje kolejne nasadzenia idąc teraz w kierunku Piaseczna. Na Komisji poruszyłem dwie ważne dla mnie i mieszkańców sprawy: odwodnienia ulicy i nasadzeń wzdłuż parkanu Wyścigów Konnych. Pierwsza sprawa to odnowienie na całej długości rowu odwadniającego przy Puławskiej w taki sposób, aby przyjmował wodę z opadów i nie podtapiał okolicznych domów, co miało miejsce przy niedawnych nawalnych ulewach. W tej sprawie dostałem zapewnienie od dyrektor ZDM Karoliny Gałeckiej, że instytucja ta dokładnie przyjrzy się tej sprawie i podejmie działania zmierzające do odnowienia tego rowu – powiedział Przewodniczący Komisji Zielonego Ursynowa Paweł Lenarczyk z Polski 2050.

Radny Paweł Lenarczyk zwrócił się również do przedstawicieli Zarządu Zieleni o priorytetowe potraktowanie odcinka ul. Puławskiej na wysokości parkanu Wyścig Konnych, gdzie mieszkańcy, szczególnie bloków przy ul. Surowieckiego od lat proszą o zabezpieczenia akustyczne. Postulowanym rozwiązaniem są nasadzenia odpowiednich gatunków drzew, które będą naturalną barierą akustyczną dla głośnej ulicy.

Mieszkańcy Ursynowa czekają na pełną realizację projektu „Zielona Puławska”. Nie tylko dlatego, że jest to najdłuższa ulica Warszawy ale również dlatego, że będą to „drzwi” do naszej dzielnicy po otwarciu POW. Zrealizowany został projekt „Zielonej Świętokrzyskiej”, realizowane są projekty „Zielonej Stalowej” i „Zielonej Marszałkowskiej”, czas na „Zieloną Puławską”.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA