Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kciuk Fusion Band

04-08-2021 20:39 | Autor: Mirosław Miroński
W kolejnej odsłonie 27. Międzynarodowy Plenerowego Festiwalu Jazz Na Starówce wystąpi grupa Kciuk Fusion Band.

Pod tą nieco tajemniczo brzmiącą nazwą kryją się: Tomasz „Kciuk” Jaworski - gitara basowa, lider, Grzech Piotrowski - saksofon tenorowy, Jacek Namysłowski - puzon, Radek Mosurek - trąbka, Misha Piatigorsky - fortepian, instrumenty klawiszowe, Matheus Jardim - perkusja.

Przed nami koncert premierowy. Usłyszymy najnowszy, autorski projekt wirtuoza gitary basowej i jednego z najbardziej rozpoznawalnych basistów w Polsce. Na jego come back czekało wielu fanów gitary basowej. Tomasz „Kciuk” Jaworski należy do elity basu elektrycznego w Polsce. Jest jednym z najciekawszych instrumentalistów sceny jazz-rockowej. Jego wizytówką jest stylistyczna i gatunkowa wszechstronność. Przez wiele lat koncertował w kraju i zagranicą. Współpracował z najlepszymi muzykami w Polsce i na świecie m.in.: Tomaszem Stańką, Hiramem Bullockiem, Tadeuszem Nalepą, Czesławem Niemenem.

Formacja Kciuk/Surzyn Band jest do dzisiaj uznawana za jedną z najlepszych w historii polskiego, elektrycznego jazzu. Tomasz „Kciuk” należy do prekursorów gry „slapem”. Współpracował i nagrywał solo i w autorskich formacjach. Muzyczne wizjonerstwo i grę „Kciuka” doceniał sam Czesław Niemen, z którym nagrał niezwykłą, pełną dramatyzmu wersję hendrixowskiego „Little Wing”. Jego znakiem rozpoznawczym jest stylistyczna różnorodność i wszechstronność.

Formację Kciuk Fusion Band usłyszymy 7. Sierpnia, godzina 19:00 na warszawskim Rynku Starego Miasta.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA