Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kalkografia – warsztaty plastyczne w S.P. 323

11-11-2015 17:17 | Autor: Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków
W ramach realizowanego przez p. Jacka Ojdę od kilku lat projektu „ Obecność Galerii Działań S.M.B. Ursynów w szkołach” uczniowie klasy I h wraz z wychowawcą p. Krystyną Kasprzyk uczestniczyli w spotkaniu i warsztatach plastycznych z p. Dorotą Suwalską – malarką, ilustratorką i pisarką.

Pierwszoklasiści zapoznali się z Jej twórczością. Z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o tym jak powstają książki. Dowiedzieli się o zawodach związanych  z ich tworzeniem. Pani Dorota Suwalska   w interesujący sposób opowiadała o swojej drodze artystycznej, o książkach, których jest autorką i ilustratorką.

Następnie dzieci zaproszone zostały do wykonania prac kalkografią -  nową, zupełnie nieznaną techniką.  Każde wycinało z papieru dowolne kształty według własnej wyobraźni i pomysłu. Im więcej było ornamentów, wzorów tym praca zapowiadała się ciekawiej. Następnie uczeń  podchodził do stanowiska, gdzie p. Dorota za pomocą kalki i żelazka wyczarowywała z wycinanki dziecka bajkowe obrazy. Na koniec zorganizowano wystawę, która pokazała, że wystarczy dziecko tylko trochę zainspirować a stworzy ciekawe prace.

Było to bardzo owocne i ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Dziękujemy Wydziałowi Kultury m.st. Warszawy za życzliwość i wsparcie dla dzielnicy Ursynów w edukowaniu młodego pokolenia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA