Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Już w czwartek Memoriał Królaka

14-06-2022 21:53 | Autor: red.
Zbliża się kolarskie święto w Warszawie. W czwartek 16 czerwca na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się XIII Memoriał Stanisława Królaka. Moc wyścigów dla amatorów na rowerach górskich i szosowych.

Oprócz nagród finansowych do zdobycia będą dwie „Pompki Królaka”. Dla Mistrza MTB i Mistrza Szosy. Będzie też kolarska lekcja historii, bo w wyścigu RETRO KRÓLAK zaprezentują się kolarze na historycznych rowerach. Start i meta zawodów znajdą się przed Trybuną Główną, w reprezentacyjnym miejscu TWK Służewiec.

W Memoriale Stanisława Królaka w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. Swoje oddzielne wyścigi będą mieli amatorzy na rowerach górskich i szosowych, w tym kolarze z licencjami w kategoriach Masters, Junior i młodszych.

Będą dwa Wyścigi Główne o „Pompkę Królaka”. Ich zwycięzcy sięgną po wyjątkowe, charakterystyczne trofeum. Kolarze na rowerach górskich będą ścigać się na dystansie 25 km (7 rund szosowo-terenowych po 3,5 km), a kolarze na rowerach szosowych zmierzą się na trasie liczącej 48 km (20 rund szosowych po 2,4 km). W obu wyścigach na czołówkę zawodników i zawodniczek czekają nagrody finansowe, a wszyscy uczestnicy Wyścigów Głównych otrzymają pamiątkowe koszulki Memoriału Stanisława Królaka.

– To wydarzenie kierujemy do wszystkich amatorów dwóch kołek - mówi Grzegorz Wajs, organizator i pomysłodawca Memoriału Królaka. - Upamiętniamy na sportowo Stanisława Królaka, wybitnego warszawskiego kolarza, a specjalnym gościem Memoriału będzie Ewa Królak-Bończak, córka pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku.

XIII Memoriał Stanisława Królaka 2022 jest jednocześnie drugim etapem i finałem nowego cyklu Poland Bike Road 2022. Pierwszym etapem była VI Starachowicka Strzała 2022 w Starachowicach. Dekoracja klasyfikacji generalnej Poland Bike Road odbędzie się podczas Memoriału Królaka na warszawskim Służewcu. Tu na czołówkę kobiet i mężczyzn też czekają nagrody finansowe. Zapraszamy!

Więcej na www.memorialkrolaka.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Road.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA