Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Już 16 listopada startuje Budżet Partycypacyjny 2017

11-11-2015 17:45 | Autor: Bernadeta Włoch
Ursynowski urząd już przygotowuje do realizacji edycję 2016 i czeka na projekty z kolejnej edycji. W tym roku do podziału jest 6 mln 200 tysięcy.

Tak to  już od najbliższego poniedziałku można zgłaszać swoje pomysły i zmieniać naszą dzielnicę. Projektodawcy, będą mieli dwa miesiące na złożenie projektu.  Po raz pierwszy w tej edycji  projekt będzie mógł mieć nawet trzech autorów. Takie rozwiązanie wynika m. in. z tego, że w ubiegłym roku po etapie dyskusji nad zgłoszonymi projektami wnioskodawcy łączyli projekty i mieli problemy z  wybraniem jednego przedstawiciela. Nowością jest też tzw. procedura odwoławcza. W przypadku zastrzeżeń do wyniku weryfikacji projektu autor będzie mógł poprosić o jej powtórzenie – pod warunkiem jednak, że zgodzi się na to zespół do spraw budżetu partycypacyjnego. 

Zmieni się też sposób głosowania papierowego – oddać papierową kartę będzie można tylko osobiście w przeznaczonym do tego punkcie (osoby, które ze względów zdrowotnych nie będą w stanie dotrzeć do punktu, będą mogły oddać kartę pracownikowi urzędu w miejscu swojego zamieszkania). Oczywiście, pozostają zasady z lat poprzednich, zgłaszany projekt musi spełniać kryterium ogólnodostępności i musi być realizowalny w jeden rok.  Przypominamy też, że dzielnica  na potrzeby budżetu partycypacyjnego została podzielona na trzy obszary lokalne: Ursynów Wysoki Północny, Ursynów Wysoki Południowy i poziom ogólnodzielnicowy. Podział całkowitej kwoty przeznaczonej na realizację budżetu partycypacyjnego – 6 200 000 złotych: Zielony Ursynów – 1 100 000 zł, Ursynów Wysoki Północny – 1 700 000 zł, Ursynów Wysoki Południowy – 1 500 000 zł, obszar ogólnodzielnicowy – 1 900 000 zł. Górny limit wartości jednego projektu – 1 mln zł.

 

Terminarz Budżetu Partycypacyjnego 2017

– zgłaszanie projektów – od 16 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2016 r.

– dyskusje na projektami – od 15 lutego do 6 marca

– weryfikacja zgłoszonych projektów – od 14 marca do 31 maja

– losowanie kolejności projektów na listach – do 2 czerwca

– spotkania promocyjne projektów poddanych pod głosowanie – do 24 czerwca

– głosowanie – od 14 do 24 czerwca

– ogłoszenie listy projektów do realizacji – do 15 lipca

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA