Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Juniorzy KS Metro Warszawa w najlepszej ósemce w Polsce!

20-03-2019 21:16 | Autor: Magdalena Kocik
Podopieczni trenera Jacka Jankowskiego i Adriany Jankowskiej w miniony weekend wywalczyli awans do siatkarskich Finałów Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej, które w kwietniu odbędzie się w Dębicy.

W rozgrywanym w Częstochowie turnieju półfinałowym (15 – 17 marca) juniorzy Metra dzięki zwycięstwu w dwóch pierwszych spotkaniach – z drużyną z Suwałk i Bydgoszczy, zapewnili sobie miejsce wśród ośmiu najlepszych ekip juniorskich w kraju. Ostatnie spotkanie – wygrane przez gospodarzy – AZS 2020 Częstochowa, zadecydowało o awansie z drugiego miejsca w półfinałowej grupie.

– Jestem bardzo dumny z mojej drużyny, chłopcy zagrali naprawdę świetny turniej. Widziałem w nich ambicje i wolę walki od pierwszej do ostatniej piłki każdego meczu. Wytrzymaliśmy presję i niesamowity doping m. in. kibiców z Bydgoszczy, którzy momentami zagłuszali nawet nasze myśli. Wiem, że każdy z moich chłopaków dał 100% siebie w tym turnieju. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że przyjdzie nam kolejny już rok zagrać o medale Mistrzostw Polski. To trzeci rok z rzędu, kiedy juniorzy KS Metro Warszawa meldują się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. To super sprawa. Zarówno dla każdego z tych chłopaków, jak i dla całego Klubu. To dowód na to, że po niespełna 25 latach działalności KS Metro stało się marką i ośrodkiem szkolenia o naprawdę dużym potencjale. W Dębicy spotka się osiem prawdziwie najlepszych drużyn. Żadna z tych ekip nie dostała się tam przypadkowo. Każda z tych drużyn jest w stanie bić się o medale. O zwycięstwie i końcowym wyniku mogą zadecydować niuanse. Myślę, że szykuje się w Dębicy siatkówka na naprawdę wysokim poziomie.

Bardzo dziękuje wszystkim Rodzicom, którzy wspierają nas nieustannie i swoją obecnością dają chłopakom jeszcze większą motywację do walki. Wielkie dzięki także dla Tomka Walendzika, którzy kolejny raz wspiera nas przekąskami energetycznymi. Jestem pewien, że będziemy mogli czuć ich wsparcie również w Dębicy i tak jak to było przed rokiem w Kętrzynie, tak i teraz w zapanuje na trybunach niebiesko – czerwona metrowska energia! Widzę w tej drużynie wolę walki i radość z tego co robią. To naprawdę fajne chłopaki i zasługują na ten awans! – mówi trener Jacek Jankowski, trener drużyny juniorów KS Metro Warszawa.

KS Metro Warszawa oraz Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, AZS 2020 Częstochowa, UMKS MOS Wola Warszawa, EKS Skra Bełchatów, AKS V LO Rzeszów i AZS UWM Olsztyn spotkają się od 10 do 14 kwietnia w Dębicy, by walczyć o miano najlepszej juniorskiej drużyny w Polsce.

Podopieczni Jacka Jankowskiego przystąpią do turnieju jako obrońcy wywalczonego rok temu w Kętrzynie tytułu wicemistrza kraju. Czy młodsi koledzy i niektórzy z tych, u których srebrny krążek wisiał na szyi rok temu, pokuszą się o powtórzenie sukcesu sprzed roku? A może ta charakterna ekipa wróci do Warszawy jeszcze bardziej szczęśliwa? Jedno jest pewne! W Dębicy szykują się naprawdę duże emocje!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA