Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

„Jersey” podbił serca widzów

10-10-2019 21:41 | Autor: ABU
Coroczne „Tygodnie” poświęcone kulturze różnych krajów stały się już tradycją na Ursynowie. Dzięki inicjatywie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, także sfinansowanej z jej środków, mieszkańcy obcowali z filmami, muzyką, literaturą czy plastyką m.in. Włoch, Hiszpanii, Francji i – przed rokiem, z okazji stulecia naszej niepodległości – Polski.

W tym roku przyszła kolej na Indie. Dyskusyjny Klub Filmowy w Domu Sztuki SMB „Jary” wpisał się w Tydzień Indyjski na Ursynowie specjalną projekcją filmu fabularnego „Jersey” (2019), w reżyserii Gowthama Tinnanuriego. Przed pokazem, na którym obecny był burmistrz Ursynowa Robert Kempa, gość z Indii, pan Srikanth Chinta, poinformował publiczność, że obejrzą film nie mający nic wspólnego z roztańczonym i rozśpiewanym Bollywoodem. Istotnie: historia chwilowego upadku i wzlotu młodego gracza w krykieta okazała się – zgodnie z zapowiedzią prelegenta – realistyczną opowieścią o zwykłych ludziach, nakręconą (co było widać zwłaszcza w końcowych scenach) ku pokrzepieniu serc. „Jersey” nie tylko pokrzepił, ale i podbił serca widzów, którym po prostu bardzo się spodobał. No cóż, strona indyjska potrafiła też trafić przez żołądek do serca: przed projekcją poczęstowano widzów pysznymi pierożkami, jedną ze specjalności tamtejszej kuchni.

Oddzielne słowo podziękowania należy się panu Pranavowi Nagarowi, który przyczynił się do zorganizowania całego wydarzenia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA