Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jaka strefa parkowania na Mokotowie i Pradze?

17-11-2021 21:46 | Autor: Zarząd Dróg Miejskich
Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął konsultacje społeczne w sprawie kształtu przyszłej strefy płatnego parkowania na północnym Mokotowie i Pradze-Północ. W tych dzielnicach odbędzie się łącznie dziesięć spotkań online i kilkanaście spotkań na żywo, przewidziano także dyżury telefoniczne oraz spacer dla przedsiębiorców. Mieszkańcy uwagi i opinie mogą zgłaszać do 19 grudnia.

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) przede wszystkim chroni potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. Mieszkańcy - posiadacze abonamentów - są bowiem jedyną grupą, która za parkowanie nie płaci. W drugiej kolejności pozwala na łatwiejsze znalezienie miejsca parkingowego również pozostałym kierowcom, bo opłaty wymuszają jak najkrótsze parkowanie. Dzięki temu z jednego miejsca postojowego korzysta więcej kierowców.

Wprowadzenie SPPN pozwala na lepsze i uczciwsze względem mieszkańców wykorzystanie dostępnych miejsc parkingowych.

Online i na żywo

Mieszkańcy apelują o wprowadzenie strefy płatnego parkowania na kolejnych obszarach, ponieważ dzięki SPPN mogą łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania. To Saska Kępa wraz z okolicami na Pradze-Południe, Górny i Dolny Mokotów, które jeszcze nie są w strefie.

Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m. st. Warszawa. Tak samo będzie w przypadku wymienionych obszarów. Ale zanim dojdzie do głosowania, Zarząd Dróg Miejskich przygotuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, konsultowane są z mieszkańcami.

Konsultacje społeczne dotyczące tego, jak mogą zmienić się ulice Pragi Północ i okolic Saskiej Kępy oraz północnego Mokotowa w związku z ewentualnym rozszerzeniem SPPN, właśnie się rozpoczynają. W tych trzech dzielnicach zaplanowano łącznie 10 spotkań online, o ile rozwój pandemii pozwoli również kilkanaście spotkań na żywo, w różnej formie (spotkania grupowe, warsztaty i dyżury), a także dyżury telefoniczne. Aby ułatwić dyskusję, obszary rozważane objęciem strefą zostały podzielone na tzw. podobszary. Każdemu z tych podobszarów poświęcone będą osobne spotkanie i dyżur konsultacyjny.

Spotkania online będą transmitowane na portalu YouTube, a podczas transmisji będzie można zadawać pytania na czacie. W drugiej części spotkania na platformie Zoom będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Do dyspozycji mieszkańców będą również dyżury konsultacyjne oraz telefoniczny.

Najpierw Praga-Północ

W najbliższych dniach konsultacje obejmą Górny Mokotów (na północ od ul. A. J. Madalińskiego) i Dolny Mokotów (ograniczony ulicami J. Gagarina i Czerniakowską), oraz rejon Saskiej Kępy, Kępy Gocławskiej i zachodniej części Kamionka. Zarówno na Mokotowie jak i na Pradze-Południe ZDM wyznaczył cztery podobszary i o szczegółowym harmonogramie konsultacji poinformuje w najbliższych dniach.

Formularz i e-mail

Mieszkańcy swoimi uwagami i opiniami będą mogli się dzielić nie tylko na spotkaniach i dyżurach. Będą mogli je także wnosić do 19 grudnia za pomocą formularza elektronicznego lub e-mailowo na adresy: sppnpragapln@zdm.waw.pl, sppnmokotow@zdm.waw.pl i sppnpragapld@zdm.waw.pl.

Szczegółowe informacje na temat konsultacji (daty i godziny spotkań online oraz daty, godziny i miejsca spotkań stacjonarnych) znajdują się na stronie Zarządu Dróg Miejskich w zakładce „Konsultacje i spotkania”.

Zarząd Dróg Miejskich przygotował propozycje zmian na ulicach Mokotowa w związku z ewentualnym wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w części Dolnego i Górnego Mokotowa. Konsultacje trwają do 19 grudnia 2021:

Spotkania online

16 listopada (wtorek) w godz. 17 – 19 dla podobszaru 1

18 listopada (czwartek) w godz. 17 – 19 dla podobszaru 2

7 grudnia (wtorek) w godz. 17 – 19 dla podobszaru 3

8 grudnia (środa) w godz. 17 – 19 dla podobszaru 4

Dyżury konsultacyjne

23 listopada (wtorek) w godz. 13 – 16 w Teatrze BAZA, ul. Podchorążych 39

13 grudnia (poniedziałek) w godz. 13 – 16 w Kinie Iluzjon, ul. Narbutta 50A

Telefonicznie 13 grudnia w godz. 10 – 13, pod nr 572 066 752.

Szczegóły na stronie www.konsultacje.um.warszawa.pl/SPPN_Mokotow.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA