Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Jak za dawnych lat

23-09-2020 20:58 | Autor: Rafał Kos
Stało się już tradycją, że Dom Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Twórcą i duszą Festiwalu jest pozytywnie zakręcony na punkcie kultury polskiego międzywojnia, doskonale znany z łamów „Passy” ursynowianin Wojciech Dąbrowski.

Tegoroczna, już XVIII edycja Festiwalu, który odbywa się zwykle w maju, została z powodu epidemii koronawirusa przesunięta na wrzesień. Koncertowi w Domu Sztuki, zatytułowanemu „Czar piosenki retro”, jak wszystkim pozostałym towarzyszyły obostrzenia. Nie zdusiły one jednak urokliwej, sentymentalnej, czasem dowcipnej aury, jaka unosi się nad nieśmiertelnymi przebojami, śpiewanymi niegdyś przez Tolę Markiewiczównę, Hankę Ordonównę, Aleksandra Żabczyńskiego czy patrona Festiwalu – Mieczysława Fogga.

W Domu Sztuki usłyszeliśmy je w stylowych wykonaniach Barbary Kucińskiej, nestora Tadeusza Woźniakowskiego, Wojciecha Dąbrowskiego oraz pianisty Macieja Klocińskiego. Publiczność była pod wrażeniem, wcześniej zaś, zanim z estrady popłynęły dźwięki muzyki, serdecznie powitała nowego dyrektora Domu Sztuki Sławomira Gąsiewskiego, którego przedstawił dotychczasowy dyrektor, Andrzej Bukowiecki, odchodzący na emeryturę.

Pan Andrzej chyba jednak nie rozstaje się z placówką na dobre, zapewne będzie z nią współpracować. Słuchacze koncertu „Czar piosenki retro” odśpiewali mu „Sto lat”.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA