Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

IV Bieg na Kopiec

02-10-2019 21:40 | Autor: red.
W sobotę 28 września odbył się IV. Bieg na Kopiec im. Jerzego Róży ps. Kaktus objęty honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Jego formuła polegała na pokonaniu odcinka biegnącego od podnóża Kopca Powstania Warszawskiego na szczyt schodów, następnie obiegnięcie go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane były u podnóża Kopca w hołdzie kombatantom i ofiarom Powstania Warszawskiego.

Trasa miała charakter ok. 750-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowiła nie lada wyzwanie. Na trasie biegacze napotykali powstańcze posterunki i inscenizacje historyczne co dodawało zmaganiom niesamowitej atmosfery. Zawodnicy mieli dowolność w wyborze dystansu (ilości pętli), jaki zamierzali pokonać. Bieg nie przewidywał klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy uczestnik, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany był jak triumfator.

Zawodnicy i zawodniczki otrzymywali pamiątkowe medale z rąk Por. Danieli Ogińskiej ps. Pszczoła – sanitariuszki 7. pułku piechoty Armii Krajowej i uczestniczki Powstania Warszawskiego. W biegu udział wzięli burmistrzowie: Mokotowa – Rafał Miastowski oraz Śródmieścia – Aleksander Ferens.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną piątą edycję imprezy ! Tym, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach lub odczuwają niedosyt przypominamy, że w najbliższy piątek 4 października odbędzie  Rodzinna Sztafeta Pamięci. Zapisy wciąż trwają!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA