Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dowiedz się więcej o ciasteczkach cookie klikając tutaj

Intensywny sezon Akademickich Mistrzostw Polski

13-05-2026 21:35 | Autor: Julia Długołęcka
Trwa intensywny sezon Akademickich Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, w których studenci rywalizują w wielu dyscyplinach sportowych, reprezentując SGGW na arenach w całej Polsce. Ostatnie tygodnie przyniosły wiele emocji, sportowej walki i cennych doświadczeń, a zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie zarówno podczas startów indywidualnych jak i drużynowych.

W dniach 9-10 maja 2026 roku w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. Bardzo dobry występ zanotował Rafał Dzik, który wywalczył II miejsce w kategorii Uczelni Społeczno-Przyrodniczych oraz V miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii do 105 kg. Równie ambitnie zaprezentowała się Anna Dudkiewicz, zajmując IV miejsce w klasyfikacji USP i VIII miejsce w klasyfikacji generalnej.

W dniach 7-9 maja 2026 roku w Krakowie odbyły się AMP w aerobiku sportowym. Duet Maja Misiewicz i Mikołaj Czajkowski zaprezentował się świetnie i uplasował się na IX miejscu w Polsce.

W tym samym terminie odbył się również półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet, organizowany przez AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodniczki pokazały ogromnego ducha walki podczas wymagających spotkań i ostatecznie zajęły XII miejsce w klasyfikacji generalnej.

Równolegle miały również miejsce Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w żeglarstwie oraz kolarstwie, które dostarczyły uczestnikom wielu sportowych emocji i kolejnych okazji do reprezentowania SGGW na mazowieckich arenach sportowych.

Wróć