Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Inauguracja Poland Bike XC na Ursynowie

08-09-2015 11:34 | Autor: red.
Kultowa „Kazurka” zdobyta! Wzgórze Trzech Szczytów na Ursynowie było areną zmagań w kameralnych zawodach Poland Bike XC. W tym miejscu ekipa Poland Bike na czele z organizatorem imprezy Grzegorzem Wajsem jeszcze nie gościła. Debiut należy uznać za udany. W pierwszym z dwóch etapów mini cyklu Poland Bike XC 2015 rywalizowało 200 miłośników jazdy na rowerach górskich. Cel był jasny – dobra zabawa i solidny, techniczny trening przed decydującymi wyścigami LOTTO Poland Bike Marathon.

Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Ta na Górze Kazury w wyścigach głównych liczyła 3650 metrów. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem już na dłuższych dystansach rywalizowali amatorzy „dwóch kółek” w kilku kategoriach wiekowych.

Najdłuższą trasę MAX (22 km – sześć rund po 3,65 km) pokonali zawodnicy i zawodniczki w trzech rocznikach 1986-1996, 1976-1985 oraz starsi. Wśród mężczyzn w klasyfikacji open zwyciężył Arkadiusz Jusiński (Renault Team), przed Marcinem Wolskim (Gods Team) i Danielem Peplą (Renault Team). Rywalizację kobiet wygrała Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team), wyprzedzając Barbarę Kleczaj (Olsh Paramedyk) i Agnieszkę Tkaczyk (Absolute Bike Team).

Na dystansie MINI (14,5 km – cztery okrążenia po 3,65 km) ścigała się młodzież z rocznika 1997-2000. Wśród chłopców najszybszy okazał się Piotr Czernecki (Polski Klub MTB), przed Dawidem Załęgowskim (Ibox Gravitan Team) i Michałem Kamińskim (Olsh Paramedyk), a w gronie dziewcząt pierwsza była Kinga Matuszewska (UKK Huragan Wołomin). Wyścig FAN (6 km – dwie rundy po 3 km) należał do chłopców i dziewcząt z roczników 2001-2008, startujących w czterech grupach wiekowych. Pierwsi na mecie zameldowali się Patryk Dmoch (Prolog Jabłonna) i Zofia Bombała (Legion Serwis).

Zawody Poland Bike XC na Górze Kazury zostały zorganizowane przez ekipę Poland Bike przy współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy. Najlepszych na podium podczas efektownej dekoracji na scenie nagradzali zastępca burmistrza Ursynowa Rafał Miastowski oraz naczelnik wydziału sportu i rekreacji Zenon Dagiel. Poland Bike XC wróci na warszawski Ursynów 17 października, tym razem na Kopę Cwila, gdzie odbędzie się finał mini cyklu. Obie imprezy są także zaliczane do punktacji Omnium Poland Bike 2015.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA