Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

III Mokotowskie Kryterium Kolarskie

21-05-2019 13:07 | Autor: red.
Rekordowa liczba ponad 200 osób wzięła udział w III Mokotowskim Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Mokotowa. Historia tej imprezy jest krótka, ale szybko zyskuje na popularności.

Organizatorem i pomysłodawcą rowerowego święta w warszawskiej dzielnicy Mokotów jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, dyrektor warszawskiego Memoriału Stanisława Królaka i czołowego w Polsce cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

Kolarskie Miasteczko na Mokotowie zostało zlokalizowane przy ulicy Broniwoja w pobliżu Skweru Grupy AK Granat, a w nim znalazły się m.in. stoiska warszawskich sklepów rowerowych oraz historyczne bicykle i szosowe rowery z dawnych lat. Rywalizacja odbyła się w wielu kategoriach wiekowych. Najpierw ścigały się przedszkolaki, dzieci i młodzież; samorządowcy i służby mundurowe oraz w wyścigach głównych oddzielnie kolarze na rowerach górskich i szosowych. Widowiskowa runda, ze startem i metą przy Broniwoja, pokonywana wielokrotnie, liczyła 2000 metrów i prowadziła dobrze znanymi ulicami Mokotowa m.in. Puławską.

Wyścig mężczyzn na rowerach szosowych (15 rund) wygrał Michał Przybysz (Varso), przed Pawłem Królem (Warszawski Klub Kolarski) i Grzegorzem Golonko (Active Jet). Wśród kobiet (8 rund) zwyciężyła Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper), wyprzedzając Magdalenę Kizerwetter-Świdę (JB Rowery) i Aleksandrę Rudzińską (Warszawa). W wyścigu służb mundurowych (8 rund) triumfował Paweł Baranek, przed Dariuszem Ziębą (obaj z IPA Bike Team) i Adrianem Trychem (KM PSP Szczecin)

W rywalizacji na rowerach górskich (8 rund) najlepszy okazał się Gabriel Girau (Intercars Sonic Bike Team), finiszując przed Łukaszem Góralewskim (KK Catena Wyszków) i Sylwestrem Szturnogą (Niewiadów Boro). W gronie kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Wieliszew Heron Team), przed Aleksandrą Szaturską (Kamyk Radzymin MTB Team) i Agnieszką Troinską (Bike Salon Team). W wyścigu samorządowców (2 rundy) zwyciężył Maciej Zieliński (Urząd Dzielnicy Mokotów), który wyprzedził Burmistrza Mokotowa Rafała Miastowskiego i Marka Świderka, dyrektora warszawskiego LO im. Jana Kochanowskiego.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA