Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Hybrydowe czasy

21-07-2015 10:28 | Autor: Motowoj
W dzisiejszym felietonie słów kilka o naszym sąsiedzie – firmie „Toyota Chodzeń” oraz kilka ciekawostek z bogatej historii i oferty firmy, a na deser zaproszenie do salonów na wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce już w najbliższy weekend...

Początki rodzinnej firmy „Chodzeń” sięgają roku 1976. Wszystko zaczęło się od serwisu blacharsko-lakierniczego przy ul. Puławskiej, na rogu z ul. Geodetów. Nawiązanie kontaktu z marką Toyota nastąpiło w roku 1986, kiedy to firma „Chodzeń” stała się pierwszą w Polsce autoryzowaną stacją napraw powypadkowych japońskiej marki. Przy serwisie powstał również sklep z oryginalnymi częściami Toyoty. Od marca 1991 roku, już w niespełna trzy miesiące po podpisaniu umowy z Toyota Motor Poland, firma „Chodzeń” rozpoczęła sprzedaż nowych samochodów japońskiej marki. Dynamiczny rozwój firmy został ukoronowany uruchomieniem w roku 2007 drugiego, reprezentacyjnego obiektu przy ul. Czerniakowskiej, a już w roku 2008, przy ul. Puławskiej przybył największy w Polsce salon marki Lexus. Wisienką na dotychczasowym torcie firmy „Chodzeń” było rozszerzenie gamy oferowanych dotychczas modeli aut popularnych oraz premium o auta luksusowe. Związane było to z otrzymaniem w roku 2012 wyłącznej autoryzacji na sprzedaż w Polsce samochodów elitarnej marki Maserati.

Obecnie „Toyota Chodzeń” to wiodący dealer japońskiej marki w Polsce. Oba salony oferują swoim klientom pełen wachlarz motoryzacyjnych usług na najwyższym poziomie. Oprócz sprzedaży samochodów nowych i używanych, firma udostępnia klientom wzorowo wyposażone serwisy, mechaniczny oraz blacharsko-lakierniczy. W ofercie są również oryginalne części zamienne oraz akcesoria do wszystkich oferowanych modeli aut, dostępne również w sklepie internetowym. Każdy zainteresowany otrzyma również szeroki wachlarz propozycji finansowania oraz ubezpieczeń. Ciekawostką, rzadko spotykaną na rynku, jest możliwość wynajmu boksów dachowych, dostępnych dla samochodów wszystkich marek.

Już w najbliższy weekend, w obu salonach firmy „Toyota Chodzeń” czeka nas ciekawe wydarzenie. Do sprzedaży wchodzi właśnie nowa generacja niezwykle popularnego modelu Auris, również w wersji hybrydowej. Ekologiczny układ napędowy wybierał dotychczas co piąty klient, zamawiający ten model w Polsce. Grono miłośników aut hybrydowych szybko rośnie również i w naszym kraju, a Toyota ma w tym procesie swój absolutnie pierwszoplanowy udział. Każdy z nas, mówiąc o samochodzie hybrydowym, z pewnością pomyśli najpierw o modelu Prius i będzie to absolutnie właściwe skojarzenie. Toyota Prius to prekursor samochodów hybrydowych,  dostępny na rynku od blisko dwudziestu lat!

Z czym kojarzą nam się hybrydowe Toyoty? To przede wszystkim niezawodność i ekologia układów napędowych, w których silniki elektryczne wspomagają jednostki spalinowe w najtrudniejszych dla nich momentach, zwiększając tym samym znacząco żywotność tych drugich. To też duży zasięg i tania eksploatacja hybrydowych aut Toyoty, które w zestawieniu z wyjątkowo wysokimi wartościami odsprzedaży, dodatkowo zachęcają klientów do takiego właśnie wyboru. Nie znajdują poparcia w żadnych statystykach obiegowe opinie o awaryjności i skomplikowanej budowie aut hybrydowych. Jest wręcz odwrotnie. Jak twierdzą zarówno właściciele takich pojazdów, jak i osoby je serwisujące, konstrukcja auta hybrydowego jest pod wieloma względami prostsza i łatwiejsza w obsłudze od tradycyjnego auta spalinowego. Nie do przecenienia jest też w naszym klimacie niezawodność rozwiązania hybrydowego podczas zimy, gdy nigdy nie będziemy mieli problemu z uruchomieniem takiego samochodu. Absolutnym hitem Toyoty są trwałe baterie, na które, w ramach specjalnego programu serwisowego,  producent udziela nawet do 10 lat gwarancji!

Auta hybrydowe Toyoty stają się coraz bardziej powszechne również w naszym kraju. Słyną one z płynnej jazdy, osiąganej m.in. dzięki zastosowaniu bezstopniowej przekładni CVT oraz bezszelestnej jazdy w trybie elektrycznym. Dowodem na wzrastającą popularność hybryd japońskiej marki są ich wyniki sprzedaży. Tylko dwa salony firmy „Chodzeń”, które rozpoczęły sprzedaż tych ekologicznych aut w roku 2011 z wynikiem 6 sztuk, już w roku następnym sprzedały ich 23, a w 2013 – 137. Podobna ilość hybryd znalazła swój nowy dom również w kolejnym, 2014 roku, zaś w obecnym, do końca czerwca, z salonów firmy wyjechały już 83 hybrydowe Toyoty!

Każdy, kto nie miał okazji przetestować hybrydowego samochodu, powinien to zrobić podczas dni otwartych, już w najbliższy weekend. Salony „Toyota Chodzeń”, serdecznie zapraszają na Puławską 52 i Czerniakowską 102. Do zobaczenia!

Więcej o autach hybrydowych Toyoty, w kolejnych felietonach już wkrótce...

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA