Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Hasło: perspektywa

21-10-2020 20:30 | Autor: ABU
W piątek w Galerii Domu Sztuki SMB „Jary” odbył się pierwszy po przerwie wernisaż wystawy. Zdjęcia swego autorstwa prezentuje na niej małżeństwo Ewa i Waldemar Gołdzińscy ze Zwolenia. Wystawa nosi tytuł „Z różnej perspektywy”. Był to też pierwszy wernisaż, na którym autorów prac oraz gości przywitał nowy dyrektor Domu Sztuki, Sławomir Gąsiewski. Wyraził radość z powodu ożywienia ścian Galerii piękną fotografią.

O fotografii mówili państwo Gołdzińscy. Oboje należą do Fotoklubu RP w Warszawie i Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zwoleńskiej (pan Waldemar jest jego prezesem). Brali udział w wystawach zbiorowych, mieli wystawy indywidualne, zdobywali nagrody za zdjęcia.

„Wystawę w Domu Sztuki nazwaliśmy Z różnej perspektywy ponieważ perspektywa stała się dla niej pretekstem. Przestrzeń w sztukach plastycznych, ale i w fotografii, wyznaczają różnorodne perspektywy. Do budowania perspektywy służy jednak światło, dzięki któremu powstaje obraz fotograficzny. Najbardziej znane perspektywy to: zbieżna, rzędowa, powietrzna, kulisowa, malarska. Te rodzaje perspektyw są również widoczne w 48 pracach, które prezentujemy w Galerii Domu Sztuki. Często sięgaliśmy w nich po takie motywy, jak: przyroda, architektura, człowiek. Odnosimy się także do perspektywy czasu, refleksji nad przemijaniem i przemianą w naturze i naszym życiu” – powiedzieli „PASSIE” autorzy prac.

Domowi Sztuki nie pozostaje nic innego, jak zaprosić do Galerii. Wstęp wolny.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA