Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Górna półka zamiast disco polo

29-07-2020 19:58 | Autor: Wojciech Dąbrowski
Większość Polaków imprezuje podczas wakacji pod hasłem Lato z Zenkiem. Takie programy muzyczne i trasę koncertową serwują publiczne radio i telewizja. Ursynów, jak zwykle, jest chlubnym wyjątkiem i sięga po rozrywkę bardziej ambitną.

W niedzielę 26 lipca, w ursynowskim Parku im. Jana Pawła II rozpoczął się cykl koncertów chopinowskich, które będą organizowane co tydzień aż do 6 września. W ten oto sposób Ursynów nie tylko zastąpił Konstancin, uruchamiając tężnię solankową, ale przeniósł do naszej dzielnicy królewskie Łazienki. Mieszkańcy innych dzielnic mogą nam jedynie pozazdrościć.

Koncerty chopinowskie w ramach cyklu Muzyczne Lato na Ursynowie to inicjatywa samych mieszkańców. Władze dzielnicy, którą podczas inauguracji reprezentował wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski, zadbały o wcielenie projektu w życie i mimo problemów związanych z pandemią koronawirusa, doprowadziły do jego realizacji, zapewniając wszelkie standardy bezpieczeństwa i przestrzeganie reżimu sanitarnego, za co należą się słowa uznania i duże brawa.

Inaugurację cyklu powierzono wybitnemu pianiście Karolowi Radziwonowiczowi (patrz obok – wywiad ze znakomitym artystą), który w mistrzowskim stylu wykonał 2 nokturny, 2 walce i ballady, kończąc swój recital brawurowym wykonaniem poloneza A-dur.

Organizatorzy, sięgając po zasłużone laury, do prowadzenia koncertu zaprosili wspaniałą aktorkę Laurę Łącz, która wzbogaciła artystyczne przeżycia recytacją utworów Mickiewicza, Słowackiego i Kwiatów Polskich Tuwima. Muzyka Chopina i poezja w plenerze wśród bujnej zieleni to znakomity pomysł na kulturalny wypoczynek i gwarancja niezapomnianych wrażeń. 

Najbliższy koncert już w niedzielę 2 sierpnia (godz. 16). Wystąpi Piotr Pawlak, pianista młodego pokolenia, zakwalifikowany do udziału w Konkursie Chopinowskim 2021. Polecam.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA