Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Galeria Działań w SP 323

18-03-2020 22:06 | Autor: Marta Jastalska
Na początku marca w klasie III g odbyły się twórcze warsztaty z cyklu Obecność Galerii Działań SMB „IMIELIN” w ursynowskich szkołach. Uczniowie wraz z wychowawczynią Martą Jastalską gościli u siebie malarkę Ewę Sokołowską, która ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.

Artystka już od pierwszej chwili wzbudziła zainteresowanie dzieci, stopniowo wprowadzając je w tajniki sztuki. Opowiedziała o tym, co ją inspiruje i wyjaśniła, jak powstają jej prace. Uczniowie z ciekawością oglądali wspaniałe dzieła i chętnie zadawali pytania. Malarka tworząc swoje prace korzysta z różnych technik, takich jak fotografia, malarstwo, obiekty, wydruki graficzne. Jej dzieła ukazują relacje człowieka z otoczeniem.

Kolejnym punktem tej przygody ze sztuką była część praktyczna warsztatów. Dzieci miały za zadanie przygotować swoje miejsce pracy: wyjąć kartki z bloku, farby i pędzle oraz nalać wody do kubków. W tym samym czasie artystka przygotowała ciekawą kompozycję z kilku przedmiotów w odcieniach niebieskiego, którą umieściła na specjalnie przygotowanym stoliku. Gdy wszyscy byli już gotowi, Pani Ewa wyjaśniła uczniom, że ich zadanie polega na namalowaniu martwej natury. Jak się okazało, nie było to takie proste. Część dzieci podchodziła i przyglądała się obiektom, aby uchwycić, jak najwięcej szczegółów. Niektórzy uczniowie najpierw przystąpili do szkicowana, aby dokładnie odwzorować proporcje przedmiotów.

Dzieci dbały o każdy szczegół swojej pracy. Skrupulatnie dobierały i mieszały kolory, aby efekt ich działań był zachwycający. Malarka cały czas czuwała nad uczniami oraz udzielała im wskazówek. Choć obrazy malowane były z obserwacji, to cechowała je duża różnorodność, dało się w nich dostrzec indywidualne podejście każdego dziecka. Po skończonej pracy każdy mały artysta z dumą zaprezentował swoje dzieło, a Pani Ewa podkreślała mocne strony ich pracy.

Warsztaty zorganizowane dzięki uprzejmości Pana Jacka Fredo Ojdy i wsparciu Wydziału Kultury m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursynów były ciekawym oraz inspirującym spotkaniem z prawdziwą sztuką.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA