Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Galeria Działań w SP 323

30-10-2019 20:23 | Autor: Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 323
Od kilku lat Jacek Fredo Ojda organizuje w ramach programu Obecność Galerii Działań „S. M. B. Imielin” dla naszych uczniów w SP 323 spotkania z Wielką Sztuką. Pod koniec października uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią Krystyną Kasprzyk gościli u siebie malarkę Ewę Sokołowską, która uzyskała dyplom A.S.P. w Warszawie na Wydziale Malarstwa.

Na początku warsztatów artystka przedstawiła swoje prace, które w dużej mierze są zapisem relacji człowieka z otoczeniem. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadała jak powstawały obrazy, obiekty, wizualizacje, fotografie i wydruki graficzne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prace pełne symboli, znaków i kontrastów a także rytmów, które bardzo fascynują małego odbiorcę.

Następnie uczniowie przygotowali miejsce pracy – na ławkach pojawiły się plakatowe farby, pędzle, kubki z wodą i białe kartony A – 3. W tym samym czasie malarka Ewa Sokołowska przygotowała obiekty do malowania: ozdobną butelkę i kubek oraz materiały, które tworzyły tło. Wszystko w odcieniach niebieskiego. Uczniowie przystąpili do pracy, jedni zdecydowanie, inni zastanawiali się jak zacząć. Po chwili już wszyscy w ciszy i skupieniu malowali, każdy ze swojej perspektywy. Dla jednych ważne było tło, a dla innych ornamenty na butelce i kubku. I to im poświęcili większość czasu.

Pomimo, że malowanie martwej natury z obserwacji jest bardzo trudne dla tak młodych twórców, to wszyscy sprostali zadaniu na szóstkę. Spotkanie z Wielką Sztuką jak zawsze dało uczniom wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Galerią Działań.

Dziękujemy Wydziałowi Kultury m. st. Warszawy za życzliwość i wsparcie dla dzielnicy Ursynów w edukowaniu młodego pokolenia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA