Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Galeria Działań dla szkół

23-03-2016 22:19 | Autor: Teresa Juraszek
W ramach zajęć artystycznych dla uczniów klas drugich ursynowskie Gimnazjum nr 93 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Szolc-Rogozińskiego 2 gościło niedawno Dorotę Suwalską – artystkę i pisarkę. Uczniowie wykonali kalkografie pod okiem profesjonalisty i zapoznali się z nową dla nich techniką plastyczną.

Warsztaty graficzne mogły się odbyć dzięki uprzejmości  kierownika Galerii Działań Freda Ojdy jego inicjatywie – „Obecność Galerii Działań SBM Imielin w szkołach”. Ten cykl warsztatów twórczych jest realizowany dzięki wsparciu Wydziału Kultury dzielnicy Ursynów.

Zajęcia 30-osobowej grupy noszą nazwę „Szlakiem Pegaza”. Autorski program, opracowany przez nauczyciela, obejmuje nie tylko zajęcia w szkole – uczniowie zainteresowani szeroko pojętą sztuką bywali również w operze, filharmonii, Muzeum Archeologicznym, uczestnicząc w sobotnim cyklu „ Akademia  Sztuk Humanistycznych”, warsztatach fotograficznych o kulturze na Ursynowie czy wernisażach i koncertach muzyki współczesnej w Galerii Działań.

Inne grupy  czwartkowych zajęć artystycznych zajmują się teatrem, grafiką komputerową, redagowaniem gazetki szkolnej  publikowanej na stronie internetowej gimnazjum 93, plastyką oraz śpiewaniem w chórze. Każdy uczeń we wrześniu mógł wybrać sobie interesujący go nurt artystyczny. Jest to novum wprowadzone od 5 lat przez dyrektor Ewę Podporę. Wszystkie klasy drugie mają w tym samym czasie dwugodzinne zajęcia do wyboru. Jest to znakomity pomysł popierany gorąco przez uczniów i ich rodziców. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

W dzisiejszych czasach zdominowanych przez otaczający nas kicz i komercję takie uwrażliwienie uczniów na artyzm jest niesłychanie ważne i potrzebne.

fot. Darek Kondefer

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA