Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Festiwal Młodzi Artyści Mokotowa MAM to!

23-06-2021 20:38 | Autor: Materiały i zdjęcia SDK
Tegoroczna edycja Festiwalu Młodzi artyści Mokotowa MAM to! była 17. odsłoną tego wydarzenia. Od kilkunastu lat MAM to! stanowi wyjątkową szansę na prezentację artystycznych talentów, pasji i twórczej kreatywności mokotowskich dzieci i młodzieży ze wszystkich typów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na profesjonalnych scenach dzielnicowych domów kultury.

Dzięki talentom młodych artystów i twórców oraz zaangażowaniu ich nauczycieli, instruktorów, rodziców i opiekunów, pomimo trudnej pandemicznej sytuacji, w tegorocznym Festiwalu wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników, którzy walczyli o nagrody i wyróżnienia w 9 konkursach zorganizowanych przez 5 instytucji kultury w 4 kategoriach opisanych jako „słowo”, „obraz”, „dźwięk” i „ruch” .

Odbyły się 2 konkursy recytatorskie zorganizowane przez Centrum Łowicka i Młodzieżowy Dom Kultury, w których w 6 kategoriach wiekowych łącznie wzięło udział 98 uczestników – od przedszkolaków do licealistów. W tej samej kategorii - „słowo” Biblioteka Publiczna oraz Młodzieżowy Dom Kultury zorganizowały 2 konkursy na napisanie utworu literackiego, w którym wystartowało aż 30 uczestników w 5 kategoriach wiekowych.

W kategorii „obraz” Centrum Łowicka oraz Młodzieżowy Dom Kultury przeprowadziły 2 Konkursy plastyczne w których łącznie wzięło udział 183 młodych malarzy i rysowników w 5 grupach wiekowych. W tej samej kategorii „obraz” znalazł się także konkurs fotograficzny zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w którym wzięło udział 11 uczestników.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkurs taneczny przeprowadzony przez Dom Kultury Dorożkarnia, w którym o laury walczyło 136 młodych tancerek i tancerzy w 5 kategoriach wiekowych występujących zarówno solo jak i w formacjach tanecznych oraz konkurs wokalny zorganizowany przez Służewski Dom Kultury, w którym w 4. kategoriach wiekowych wzięło udział 50 wokalistów z czterech grup wiekowych.

Na koncercie galowym 18 czerwca, po raz pierwszy w historii MAM to! zobaczyliśmy nie tylko prezentacje estradowe, deklamacje, śpiew i taniec, ale także efekty pracy młodych twórców pisarzy, plastyków i fotografików.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA