Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Festiwal Komedii Stolica

30-10-2019 20:24 | Autor: red.
W dniach 17-20 października Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów przy Kajakowej wypełniony był śmiechem, humorem na wysokim poziomie, ostrym żartem i artystycznym klimatem. I to był nawet weekend, bowiem Festiwal Komedii STOLICA rozpoczął się już w czwartek i trwał nieprzerwanie do niedzieli. Festiwal Komedii Stolica w tym roku odbył się po raz drugi.

Wydarzenie swoją tradycją nawiązuje do Przeglądu Kabaretów STOLICA, który kilka lat temu był znaczącą imprezą zarówno w Warszawie, jak i na kabaretowej mapie Polski. Każdy dzień festiwalu wypełniony był inną formą sztuki komediowej, dzięki czemu odbiorcy o różnych gustach i upodobaniach mogli znaleźć coś dla siebie. Festiwal Komedii Stolica rozpoczął się od przedstawienia teatralnego w wykonaniu Kompanii Teatralnej Mamro pt. "Henio, czyli sposób na babcie". Kolejnego dnia w głównej roli wystąpili standuperzy. W turnieju udział wzięli: Łukasz Kuśnir, Arkadiusz "Pan" Pawłowski, Damian Kubik i Michał Bednarowicz, a wieczór poprowadził znany z zeszłego roku Paweł Reszela.

Skoro turniej, to wiadomo, że musiał być o coś. Nagrodę w postaci 500 zł i statuetki decyzją publiczności, pełniącej rolę jury, otrzymał Damian Kubik. Po występach turniejowych zaprezentował się Piotr Wojteczek (laureat 2018) oraz gwiazda wieczoru – Paweł Chałupka. Trzeciego dnia odbył się przegląd kabaretowy o nagrodę publiczności. Na scenie wystąpiło pięć kabaretów: Rysiek, PKS, A jak, Po Omacku oraz Grupa Ononon, która wygrała całą rywalizację.

Tego dnia widzów bawiła także formacja "Skład do grania" z Trójmiasta, która wykonała brawurowe improwizacje. To jednak nie koniec. Po występach na żywo, odbyła się pokaz filmu "The Lords of the Stars" w reżyserii Jarosława Cyby z kabaretu DNO. Ta epopeja fantasy nawiązywała do znanych produkcji gatunku, jak: Gwiezdne wojny, Hobbit, Władca Pierścieni czy Conan Barbarzyńca. W filmie pojawiły się głosy znanych polskich kabareciarzy i komików, m. in.: Roberta Górskiego, Władka Sikory, Abelarda Gizy czy Joanny Kołaczkowskiej.

Finałowy poranek rozpoczął się spotkaniem z najmłodszymi festiwalowiczami, bowiem warszawski Teatr Afront przeprowadził wyjątkowe improwizacje dla dzieci. Kilka godzin później odbyła się Gala Finałowa, którą poprowadził kabaret Fifa-Rafa, laureat ubiegłorocznego przeglądu kabaretowego. To ma być już tradycja. Idąc tym torem, w przyszłym roku możemy spodziewać się w tej roli wspomnianej wcześniej Grupy Ononon. Skład wieczoru uzupełnił także kabaret DNO.

Na zakończenie swój program pokazał kabaret Paranienormalni, czyli TOP polskiego kabaretu. Nagrody podczas festiwalu przypadły nie tylko kabareciarzom czy standuperom. Za swoją pracę nagrodzone zostało także jury czyli publiczność. Karnety na kolejne dni występów oraz na dowolną imprezę odbywającą się w DOK Ursynów w najbliższym roku kalendarzowym przypadło osobom, które dopisały się do newslettera festiwalowego i zostały wylosowane na scenie.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA