Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

EKO-bajki na Mikołajki

11-12-2019 22:03 | Autor: red.
Grupa teatralna z Kluboteki Dojrzałego Człowieka w składzie: Jeż - Madzia, niedźwiedź - Janek, jeleń - Ela, żubr - Grażynka, sowa - Ela, wilk - Irenka, zajączek - Ela, dzik – Janek, wystąpiła w kilku przedszkolach na Ursynowie.

Spektakl pt.,, Eko las" opowiada historię, jak zwierzęta ratują swój dom przed śmieciami. Zaniepokojone szukają sposobu jak oczyścić las i pokazać ludziom, że to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać.

Tekst przedstawienia napisała prowadząca zajęcia aktorka, Grażyna Kopeć i uczestnicy warsztatów. Tło muzyczne skomponował i nagrał Krzysztof Kozłowski. Piosenki szybko wpadały w ucho i przedszkolaki śpiewały razem z aktorami. Zachwycały również kostiumy, zaprojektowane i uszyte przez Irenę Karpowicz. Dekoracje ze zwierzakami w tle wykonały wspólnie Grażyna Kopeć z mamą Haliną.

Publicznością były wspaniałe ursynowskie przedszkolaki, które żywiołowo reagowały na kłopoty zwierząt i chciały od razu pomagać. Wśród dorosłej widowni byli nauczyciele oraz wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski, który powiedział: ,,Cieszę się, że od najmłodszych lat poprzez kulturę edukujemy i promujemy zdrowy tryb życia i ochronę naszej planety”. Wszystkie przedszkolne grupy oraz wiceburmistrz otrzymali upominki wykonane przez klubotekowiczki na zajęciach z rękodzieła.

Takie spotkania naturalnie łączą pokolenia i każdej ze stron dają ogromną satysfakcję. Na koniec spotkania każdy mógł „przybić piątkę” z dzikiem, zajączkiem, sową i jeleniem, potańczyć z wilkiem lub jeżem czy przywitać się z żubrem. Wiedza, jak dbać o środowisko, potrzebna jest wszystkim i małym i dużym – pamiętajmy o tym.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA