Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dzieje się w „Alternatywach”

06-04-2022 20:35 | Autor: red.
.

7.04 (czw.) 20:00

Kapela ze Wsi Warszawa – koncert jubileuszowy

Kapela ze Wsi Warszawa to zespół-symbol, zespół-instytucja. Założona 25 lat temu grupa stała w awangardzie muzycznego zwrotu w stronę tradycji. Kapela ruszyła na wieś, by słuchać, nagrywać i promować niezwykły dorobek napotkanych muzykantów. Co więcej, zaczęła nadawać muzyce tradycyjnej nowe, współczesne brzmienie. Koncertem w „Alternatywach” zespół świętuje swoje 25-lecie.

 

8.04 (pt.) 20:00

Kasia Lins – koncert

Porywający koncert Kasi Lins, podczas którego usłyszymy piosenki ze świetnie przyjętej płyty „Moja wina”, zbioru opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, uniesieniach i upadkach. Wokalistka, wykorzystując dialekt liturgiczny, przygląda się potrzebie kultu, snuje opowieść o ludzkich słabościach i przewagach, a rytualny charakter jej utworów toczy walkę z ich świeckim wydźwiękiem.

 

9.04 (sob.) 19:00

„Jest nas wielu” – koncert charytatywny i aukcja dla Ukrainy

W geście solidarności z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy przygotowaliśmy specjalny, charytatywny koncert, któremu będzie towarzyszyć aukcja dzieł sztuki oraz innych cennych przedmiotów, m.in. książki Olgi Tokarczuk z podpisem autorki. Całość przychodu z biletów i aukcji zostanie przekazana na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Wystąpią: Stanisław Soyka, Aga Zaryan, Agata Buzek, zespół Czerwony Tulipan, Olena Loenenko, Grzech Piotrowski, Agnieszka Suchora, Tamara Behler Retro.
Wszyscy artyści zrezygnowali z honorariów.

Prace na aukcję przekazali nieodpłatnie: Adam Myjak, Antoni Pastwa, Andrzej Dudziński, Magdalena Shummer-Fangor, Ewa Lasek, Paweł Górski, Weronika Naszarkowska-Multanowska, Jolanta Mikuła, Gabriela Cichowska, Rob Roy, Filip Kurzewski, Jan Pruski i inni.

Wydarzenie poprowadzi Artur Andrus.

Aukcja odbywa się na stronie internetowej artbidy.com.

Współorganizatorzy: Krab Music & Events, Ursa Consulting, Kolonia Artystyczna, Dom Aukcyjny ArtBIDI

 

10.04 (niedz.) 10:30

„Wesoła trampolina ze słów” – spotkanie i warsztaty z Dorotą Kassjanowicz i Katarzyną Lis-Lachowicz

Dorota Kassjanowicz w pełnych humoru tekstach zebranych w książce „30 znikających trampolin” wykorzystuje zabawę słowami i grę konwencjami, pokazując, w jaki sposób język kształtuje obraz świata. Spotkaniu będą towarzyszyć warsztaty poszerzające wiedzę o polszczyźnie w niebanalny, atrakcyjny sposób. Wydarzenie przeznaczone dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Współorganizator: Ursynoteka.

Wstęp wolny, obowiązują wejściówki. Można je pobrać w recepcji „Alternatyw” lub online: https://tinyurl.com/yza7xy52

 

10.04 (niedz.) 18:00

Michał Salamon – koncert „Lion’s Gate”

Nastrojowy jazz w wykonaniu pianisty Michała Salamona to pełen wachlarz dźwięków i emocji. Urzekają nostalgiczne tony jego utworów, a mocne, instrumentalne dźwięki sprawiają, że nawet najbardziej zróżnicowane gusty muzyczne czują się zaspokojone. Utwory z albumu „Lion’s Gate” z Michałem Salamonem zagrają: Mikołaj Kostka – skrzypce, Łukasz Korybalski – trąbka, Jan Wierzbicki – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja.

 

12.04 (wt.) 19:00

Pokaz filmu „1970” i spotkanie z reżyserem

reż. Tomasz Wolski | Polska 2021

70 min.

Film nominowany do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2022. W 1970 roku w komunistycznej Polsce wybuchają protesty. W stolicy zbiera się sztab kryzysowy. W ruch idą milicyjne pałki, padają pierwsze strzały... Poprzez archiwalne nagrania i animacje obserwujemy mechanizmy działania władzy, a „1970” staje się opowieścią o buncie ukazaną z punktu widzenia oprawców.

Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem Tomaszem Wolskim, które poprowadzi krytyk filmowy Jakub Demiańczuk.

 

13.04 (śr.) 19:00

„Filmowcy przedwojennej Warszawy” – spotkanie z Piotrem Kitrasiewiczem

Przyjrzyjmy się sztuce filmowej Warszawy dwudziestolecia międzywojennego. Dzięki pracy „Filmowcy przedwojennej Warszawy” Piotra Kitrasiewicza odkryjemy na nowo dzieła najwybitniejszych reżyserów tamtego okresu: Michała Waszyńskiego, Mieczysława Krawicza, Juliusza Gardana, Henryka Szaro, Jana Nowiny-Przybylskiego, Ryszarda Ordyńskiego, Leonarda Buczkowskiego i Józefa Lejtesa.

Spotkanie poprowadzi Paweł Jaskulski.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Ursynoteką.

Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: alternatywy.art.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA