Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dyskutujmy o Budżecie Partycypacyjnym

02-12-2015 21:42 | Autor: PU
Ruszyła kolejna, trzecia już edycja Budżetu Partycypacyjnego. Do 15 stycznia 2016 roku składać można projekty, z których te wybrane w głosowaniu mieszkańców zostaną zrealizowane w 2017 roku. Budżet Partycypacyjny to specjalne fundusze przeznaczone dla mieszkańców każdej z warszawskich dzielnic, służące do realizacji obywatelskich pomysłów na przestrzeń miejską. W tej edycji Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy na ten cel przygotowała rekordową pulę aż 6 200 000zł .

Złożenie własnego wniosku, a tym bardziej wypromowanie go w sposób profesjonalny, często może być wyzwaniem dla projektodawców. Do tej pory musieli sami zdobywać wiedzę na ten temat, ucząc się na błędach. Wiele osób chciałoby zaproponować własny projekt, jednakże obawiają się, że ich praca może pójść na marne.

Jako Projekt Ursynów, nowa ursynowska inicjatywa samorządowa, wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Mając na względzie oczekiwania proaktywnych obywateli naszej dzielnicy, chcielibyśmy wszystkich zainteresowanych zaprosić na warsztaty dla osób składających wnioski do budżetu oraz osób zaangażowanych w ich promocję. Odbędą się one 10 grudnia o godz. 19:00 w „Gospodzie pod Młynem” przy stacji Metro Ursynów.

Organizując spotkanie, mamy nadzieję zwiększyć Państwa szanse na sukces w głosowaniu. Z pewnością wielu z Państwa zastanawiało się jakiego typu projekty mają większe szanse na zwycięstwo? Jak nazwać swój pomysł, aby był atrakcyjny dla mieszkańców Ursynowa? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć. Rozumiemy, że sukces każdego projektu to sukces także dla mieszkańców. W planach mamy m. in. prelekcję i szczegółowe porównania z innymi dzielnicami, wykład zaproszonych gości – specjalistów od pozyskiwania finansów z budżetu oraz wolną dyskusję o samej idei Budżetu. Na szczególną uwagę zasługuje blok tematyczny poświęcony skutecznemu promowaniu pomysłu w mediach społecznościowych. W spotkaniu weźmie udział Łukasz Ciołko – wiceburmistrz Dzielnicy Ursynów. Całość poprowadzi Maciej Antosiuk – przewodniczący dzielnicowego Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego oraz Bartłomiej Zawadzki – Radny Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów.

Zapraszamy serdecznie w czwartek 10 grudnia o godz. 19:00 do „Gospody Pod Młynem” przy ul. Wiolinowej 14.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA