Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dwie gwiazdy jazzu na Starówce

21-07-2021 20:58 | Autor: Mirosław Miroński
Tegoroczny, już 27. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce cieszy się dużym zainteresowaniem słuchaczy. W jego kolejnej odsłonie entuzjaści jazzu otrzymają podwójną porcję muzyki w najlepszym wykonaniu.

Tego samego dnia wystąpią dwie legendy jazzu: znany dobrze polskim fanom wybitny pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer – Andrzej Jagodziński oraz gość zza oceanu Jeremy Pelt.

O godzinie 19:00 usłyszymy Andrzej Jagodziński Trio – Bach w składzie: Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.

Andrzej Jagodziński jest znany i ceniony w środowisku muzycznym. Sławę w kraju i na świecie zdobył w latach 90-tych XX wieku. Występuje wraz z ze znakomitym kontrabasistą Adamem Cegielskim i legendarnym już perkusistą Czesławem „Małym” Bartkowskim, który rozpoczynał swoją karierę muzyczną w zespole Krzysztofa Komedy. Andrzej Jagodziński Trio to formacja rozpoznawalna na całym świecie. Kamieniem milowym w karierze stał się ich album „Chopin”, nagrany w 1993 roku. Został on obsypany laurami – w tym Fryderykiem. Najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się muzyka mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha.

O godzinie 20:00 wystąpi Jeremy Pelt Quintet. Skład: Jeremy Pelt - trąbka, Victor Gould - fortepian, Vicente Archer - kontrabas, Chien Chien Lu - wibrafon, Allan Mednard - perkusja To jedyny jego koncert w Polsce, w dodatku z premierowym projektem.

Jeremy Pelt jest jednym z najbardziej wyróżniających się i rozpoznawalnych młodych trębaczy jazzowych. To wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu Down Beat. Usłyszymy jego najnowszy album Griot: This Is Important z oryginalnymi kompozycjami, który powstał wraz z książką Griot: Examing The Lives of Jazz s Great Storytellers. Jest on inspirowany rozmowami o historii jazzu i wywiadami z wpływowymi muzykami jazzowymi. Urodzony w Stanach Zjednoczonych Jeremy rozpoczął rozwijającą się w zawrotnym tempie karierę w 1998 roku, kiedy po ukończeniu Berklee College of Music zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band. Obok amerykańskiego trębacza i lidera wystąpią znakomici nowojorscy muzycy. Jeremy Pelt szybko zdobył uznanie w nowojorskim środowisku jazzowym. Zaowocowało to współpracą z Ravim Coltrane’em, Frankiem Fosterem, Jimmym Heathem, Vincentem Herringiem, Johnem Hicksem, Charliem Persipem, Cedarem Waltonem. Koncerował ze słynnymi składami jazzowymi takimi jak: The Roy Hargrove Big Band, The Village Vanguard Orchestra i The Duke Ellington Big Band. Jest członkiem The Lewis Nash Septet oraz The Cannonball, Adderley Legacy Band. Współpracował z największymi muzykami m.in: Ravi Coltrane, John Hicks, Lonnie Plaxico, Cedar Walton, Nancy Wilson.

Koncerty: 24 lipca 2021, godzina 19:00 i 20:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa. Wstęp wolny!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA