Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Drzewa w Lesie Kabackim ocalone

24-11-2021 22:28 | Autor: red.
Ministerstwo Obrony Narodowej w odpowiedzi na petycje złożone wspólnie przez Polskę 2050 i Miasto Jest Nasze w sprawie wstrzymania wycinki 264 drzew w Lesie Kabackim poinformowało o wstrzymaniu zadania, polegającego na przebudowie drogi dojazdowej do kompleksu wojskowego oraz budowie parkingu w rezerwacie przyrody Las Kabacki. Tym samym na skutek protestów, przynajmniej chwilowo drzewa zostały ocalone.

- Dziękuję Ministerstwu Obrony Narodowej za wycofanie się z tej fatalnej dla środowiska decyzji, której nikt z mieszkańców Warszawy nie rozumiał. Dziękuję również mieszkance Ursynowa, wolontariuszce Polski 2050, która poprosiła mnie o interwencję. Bez niej tej wygranej by nie było. To pokazuje, że wszyscy mamy wpływ na politykę i możemy na nią oddziaływać, odnosić sukcesy i chronić nasze naturalne środowisko, które jest wpisane w DNA Polski 2050 – powiedział Paweł Lenarczyk, Radny Dzielnicy Ursynów z Polski 2050.

Informacja o wycince 264 drzew została upubliczniona na lipcowej Komisji Zielonego Ursynowa gdzie wojsko poinformowało o swoich działaniach związanych z remontem parkingu przy jednostce wojskowej w Lesie Kabackim. W obronę tego drzewostanu zaangażowały się od samego początku organizacje Polska 2050 oraz Miasto Jest Nasze, które uruchomiły zbiórkę podpisów pod petycjami w wersji elektronicznej i papierowej.

- To jedyna decyzja, jaką mógł podjąć minister Mariusz Błaszczak. Wstrzymanie wycinki 264 drzew w Lesie Kabackim uchroni płuca Warszawy przed dewastacją. Dla mnie i Polski 2050 ochrona środowiska naturalnego jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi nasz kraj. Uratowane 264 drzew w Lesie Kabackim to 264 wygranych bitew. Bitew na wojnie o lepszy klimat dla obecnych i przyszłych pokoleń – skomentowała Hanna Gill-Piątek, Przewodnicząca Koła Parlamentarnego Polska 2050.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA