Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dokument na karnawał

05-02-2020 20:15 | Autor: ABU
Gościem Kina Dokumentu w Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie był niedawno reżyser filmowy Tomasz Drozdowicz (na zdjęciu – fot. Cezary Kopczyński). Prezentował swój pełnometrażowy film według scenariusza Marii Nuckowskiej „Maksymiuk. Koncert na dwoje” (produkcja: Studio Filmowe Autograf, 2018), a po projekcji opowiadał licznie przybyłym i w większości zachwyconym filmem widzom o jego długiej realizacji, która upływała w atmosferze całkowitego zaufania Maestra Jerzego Maksymiuka – wybitnego kompozytora i dyrygenta – do reżysera.

Podtytuł „Koncert na dwoje” wziął się stąd, że film mówi nie tylko o muzycznej pasji artysty, ale również – a może nawet przede wszystkim – o szczęśliwym małżeństwie Maksymiuka z Ewą Piasecką, nieodłączną towarzyszką codziennych zmagań mistrza z materią muzyczną (komponowaniem, prób z orkiestrami, występów) oraz jego dalekich i bliskich podróży.

Wybór filmu muzycznego na styczniowy pokaz w Kinie Dokumentu był podyktowany karnawałem i na tę okazję chyba nie mógł być lepszy. Dokonali go wspólnie organizatorzy pokazu – Dom Sztuki oraz Studio Filmowe Kalejdoskop. Pokazowi partnerowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Oczywistości, że film z Jerzym Maksymiukiem rozbrzmiewał rewelacyjnie graną muzyką, dodawać nie trzeba.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA