Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dodatkowe pieniądze na ursynowską oświatę

12-05-2021 21:44 | Autor: red.
Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął działania, dzięki którym możliwe będzie przeznaczenie środków z Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego na termomodernizację budynków w pięciu placówkach oświatowych. Całkowita wartość nowych prac modernizacyjnych to ponad 10 mln zł. Jak informują ursynowscy urzędnicy, uwzględniając środki własne Dzielnicy Ursynów wartość nakładów dla trzech ursynowskich szkół podstawowych w latach 2018 – 2023 wyniesie 22 635 730 zł. Ponadto 1 mln zł zostanie przekazany dwóm ursynowskim przedszkolom.

- Zaplanowane prace to inwestycja na lata, ponieważ obniżą się koszty funkcjonowania placówek edukacyjnych, a dzieci będą uczyć się w nowoczesnych budynkach. W wyniku termomodernizacji w trzech podstawówkach i dwóch przedszkolach ograniczymy koszty ogrzewania, a dzięki instalacjom fotowoltaicznym spadną rachunki za prąd – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. – Szczególnie cieszę się z nowych pomieszczeń dla Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 19, ponieważ nie będziemy już ponosić kosztów wynajmu, jak ma to miejsce obecnie – dodaje.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA