Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Dawnych piosenek czar

05-06-2019 21:00 | Autor: ABU
Stało się już tradycją, że każdego roku w „okolicach” 30 maja (tego dnia przypada kolejna rocznica urodzin Mieczysława Fogga), w Domu Sztuki SMB „Jary” na Ursynowie odbywa się koncert „Czar piosenki retro”, którego animatorem i jednym z wykonawców jest znany popularyzator polskiej muzyki rozrywkowej z międzywojnia Wojciech Dąbrowski.

Tegoroczna edycja, uświetniająca 118 rocznicę przyjścia na świat mistrza belcanta, oczarowała publiczność w pierwszą niedzielę czerwca. Miała czym czarować: urok przebojów Zygmunta Karasińskiego, Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa i innych kompozytorów, piosenek z filmów „Szpieg w masce” czy „Zapomniana melodia”, jeszcze raz okazał się nieprzemijający. Duża była w tym zasługa wykonań weterana estrady Tadeusza Woźniakowskiego (87 lat, a forma do pozazdroszczenia!), Wojciecha Dąbrowskiego, pianisty Roberta Kulasa oraz dwóch nie tylko utalentowanych, ale też znakomicie prezentujących się na scenie wokalistek – Anny Marii Adamiak i Klaudii Kulik. Jak tu się dziwić, że publiczność – bynajmniej nie tylko senioralna, na widowni zasiadły również młode osoby – nagradzała artystów brawami, a gdy wieczór dobiegł końca, opuszczała Dom Sztuki w dobrym nastroju.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA