Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Czy Multikino zniknie?

26-05-2021 20:36 | Autor: Piotr Celej
Przyszłe przeznaczenie terenu ursynowskiego Multikina i terenów przyległych wydaje się być przesądzone. Na tym terenie może powstać w przyszłości osiedle mieszkaniowe wielorodzinne z miejscową dominantą do 12-pięter. By tak się stało, konieczny jest plan miejscowy oraz zgoda na budowę.

Właściciel terenu na tyłach Multikina – deweloper Top Bud – od kilku lat stara się o wydanie warunków zabudowy. Przedstawił nawet wizualizacje 12-piętrowych budynków. Dopóki jednak nie będzie planu miejscowego, trwa oczekiwanie. Projekt planu powstaje już... 11 lat, ale urzędnicy wreszcie chcą zamknąć sprawę. Istnieje prawdopodobieństwo, że na terenie owego właściciela powstaną 11 -piętrowe budynki, zaś inwestycja w miejscu Multikina będzie miała 7 kondygnacji. Wtedy byłaby symetryczna ze znajdującym się po drugiej stronie urzędem dzielnicy. Z tego miejsca zniknie również Figlowisko. Teren, na którym znajdowało się lodowisko, zostanie zamieniony w park miejski.

Era kinopleksów dobiegła już w Polsce końca. Koszty utrzymania autonomicznego budynku rosną, więc prawdopodobne są przenosiny do Centrum Handlowego "Ursynów", które ma przejść gruntowny remont. Mieszkańcy obawiają się jednak, że dalsza zabudowa mieszkalna spowoduje korki i brak miejsc do parkowania.

– Od kiedy nie można parkować na P+R przy Multikinie, okoliczne ulice są zakorkowane i pozastawiane. Dalsze budynki tylko spowodują pogłębienie chaosu – mówi Marcin, pracownik pobliskiej restauracji.

Problematyczne są kwestie m.in. miejsc parkingowych przy nowej inwestycji. Te, ze względu na bliskość metra, mogą być w mniejszej liczbie niż przy standardowej inwestycji.

Multikino Ursynów to multipleks otwarty w październiku 1999 roku na Ursynowie, mieszczący się przy al. Komisji Edukacji Narodowej 60, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Imielin. Obiekt na Ursynowie był drugim, po Poznaniu, Multikinem w kraju, a w momencie jego otwarcia był najnowocześniejszym i największym tego typu obiektem na terenie miasta Warszawy (największe ówcześnie kino Femina posiadało tylko 4 sale kinowe).

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA