Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Czerwiec pod znakiem prezentacji

18-06-2019 22:00 | Autor: ABU
W czerwcu gorąco było w ursynowskim Domu Sztuki SMB „Jary”! Nie tylko przez niemiłosierne upały. W pierwszych dwóch tygodniach miesiąca niemal dzień w dzień odbywały się – i cieszyły powodzeniem – prezentacje osiągnięć uczestników bezpłatnych warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów.

Mowa o warsztatach organizowanych tu w Roku Kulturalnym 2018/2019 – bezpłatnych, gdyż finansowanych ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy, podobnie zresztą jak same prezentacje. Za nami dziesięć prezentacji – chyba jeszcze nigdy nie było tylu w tak krótkim czasie!

Wszystko zaczęło się 3 czerwca efektownym, międzypokoleniowym pokazem tańca flamenco. Niemniej atrakcyjnie wypadły kilku- i kilkunastoletnie dziewczęta w tańcu irlandzkim. Wcześniej kilka z nich zajęło wysokie miejsca w międzynarodowych konkursach tańca irlandzkiego w Mediolanie i Pradze!

Skoro o sukcesach mowa: w ramach dziecięcych warsztatów wokalnych w Domu Sztuki, które zakończyły się urokliwym koncertem piosenek ludowych, działa dziewczęcy zespół „Ósemki i Szesnastki”. Otóż na niedawnym Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym „Kulturomaniak 2019” zespół zdobył Nagrodę Specjalną za najlepszy występ z akompaniamentem na żywo w kategorii „śpiew”. To duży sukces, zważywszy, że w dwuetapowym konkursie wzięło udział kilkuset wykonawców! Jedna z członkiń „Ósemek i Szesnastek”, Marysia Czerska, zajęła trzecie miejsce w kategorii „uczniowie klas I-III szkół podstawowych”, a instruktor prowadzący warsztaty, Marcin Zadronecki, odebrał Nagrodę Główną – tytuł „Kulturomaniak” – za „opiekę artystyczną oraz rozwijanie pasji muzycznych u dzieci i młodzieży”.

Jeśli – wracając do prezentacji – wspomnimy jeszcze oszałamiający seniorski koncert bębniarski, cztery arcyciekawe premiery teatralne („Bujanie w obłokach” Teatru Seniora, „Wizytę” Teatru Młodzieżowego „Klucz z Wiolinowej”, „Zabawy z Wierszykarni” Dziecięcego Teatru Muzycznego „Wiolinki” i „Dziób w dziób” Młodzieżowego Teatru Muzycznego „Zgraja z Wiolinowej”), a także dwa wernisaże – osobne dla dzieci i dla dorosłych – wystawy prac powstałych na warsztatach plastycznych, to chyba nie będziemy mieć wątpliwości, że Dom Sztuki SMB „Jary” aktywnie działa na polu edukacji kulturalnej.

Duża w tym zasługa instruktorów prowadzących zajęcia: Jolanty Frieze i Małgorzaty Sołtysiak (plastyka), Aniki Kamińskiej (bębny), Ewy Kłujszo (teatry muzyczne), Karoliny Łucznik (flamenco), Marty Matczuk (taniec irlandzki), Wojciecha Sanejko (Teatr „Klucz z Wiolinowej” i Teatr Seniora) oraz wymienionego już Marcina Zadroneckiego.

Podziękowania należą się również rodzicom i opiekunom, którzy przyprowadzali swoje pociechy na warsztaty dziecięce.

Na koniec najważniejsza wiadomość: w pierwszej części nadchodzącego Roku Kulturalnego, czyli od połowy września do połowy grudnia bieżącego roku kalendarzowego, bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów – finansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy – będą w Domu Sztuki kontynuowane!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA