Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Coraz ciekawiej w „Alternatywach”

08-12-2021 20:57 | Autor: red.
W sobotę 15 grudnia w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” odbędzie się inauguracja Galerii Alternatywy. Jako pierwszy zostanie zaprezentowany projekt artystyczno-społeczny „Obcy. Inny. Gość”, który podejmuje próbę obalenia stereotypów i pozbycia się uprzedzeń. W programie „Alternatyw” na najbliższy tydzień znalazły się także porywające koncerty i inspirujące przedstawienia.

10 piątek 20:00 (Muzyka)

Pękala & Zemler & Tarwid „Słodkie rytmy”

Hubert Zemler i Miłosz Pękala to czołowi polscy perkusiści i wybitni instrumentaliści, którzy śmiało poczynają sobie również na polu kompozytorskim. O ich horyzontach świadczy program, który przygotowali na zamówienie tegorocznego festiwalu Unsound w Krakowie, gdzie wykonali reinterpretacje utworów artystki Jlin oraz zagrali własne wersje teatralnych i filmowych ścieżek dźwiękowych autorstwa Krzysztofa Pendereckiego. Zemler i Pękala wystąpią w z wybitnym pianistą młodego pokolenia Grzegorzem Tarwidem oraz autorem wizualizacji Wiktorem Podgórskim. Partnerem wydarzenia jest Unsound Festival.

 

12 grudnia godz. 12:00 (Teatr)

„Opowieść familijna” – przedstawienie Amatorskiego Teatru Ursynowa

„Opowieść familijna” – nawiązująca do „Opowieści wigilijnej” – to krótkie migawki z codziennego życia, mówiące o trudzie, zabieganiu i zagubieniu życiowych priorytetów. Ale ten najważniejszy, magiczny dzień w roku powoduje, że bohaterowie tego spektaklu adresowanego do dzieci odnajdują drogę do tego, co w życiu najważniejsze. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki. Projekt dotowany przez Dzielnicę Ursynów m. st. Warszawy.

 

12 niedziela 17:00 (Muzyka)

Sasha Strunin | „Woman in Black”

„Woman in Black”, czyli spektakularny powrót Sashy Strunin! Materiał zaprezentowany na krążku „Woman in Black” z pewnością zaskoczy słuchaczy – to płyta dojrzała i osobista, odsłaniająca artystyczną podróż, jaką niedawno przebyła wokalistka.

 

15 środa 18:00 (Wystawa)

Inauguracja Galerii Alternatywy „Obcy. Inny. Gość”

Projekt artystyczno-społeczny „Obcy. Inny. Gość” podejmuje próbę obalenia stereotypów i pozbycia się uprzedzeń w jeden dzień. Wykorzystując znaną na całym świecie formułę Żywej Biblioteki, przestrzeń galerii Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” zamieni się w miejsce dialogu i porozumienia, wymiany wiedzy i doświadczenia. Będzie to również miejsce spotkań osób, które nie zawsze są akceptowane w społeczeństwie, często za to wykluczane ze względu na religię, pochodzenie, orientację seksualną, wygląd czy styl życia. Wstęp wolny.

 

17 piątek 20:00 (Muzyka)

Voices Of The Cosmos | Śladami Stanisława Lema

Projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego i Wojciecha Ziębę oraz Sebastiana Soberskiego, astronoma, kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Twórcy korzystają z oryginalnych sygnałów pozaziemskich i dźwięków odbieranych przez radioteleskopy i inne urządzenia radiowe, wplatając je w ścieżki instrumentalne komponowane za pomocą instrumentów elektronicznych oraz akustycznych obiektów. Podczas występu triu będzie towarzyszył aktor Mariusz Jakus, który przeczyta fragmenty mistrza międzyplanetarnej prozy Stanisława Lema.

 

Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: biletyna.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA