Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Co ze Szpitalem Południowym?

21-07-2021 21:58 | Autor: red.
Podsumowanie ostatnich trzech miesięcy potwierdza skuteczne zarządzanie w Solec Sp. z o.o., spółce zarządzającej Szpitalem na Solcu oraz Szpitalem Tymczasowym. Jak informują władze spółki „w wynik pięciu kontroli oraz certyfikacja ISO to dowody na bezpieczeństwo pacjentów, dobrą organizację pracy oraz wysoką jakość świadczonych usług. W dniu 19 lipca br. biegły rewident wydał pozytywną opinię dotyczącą sprawozdania finansowego Spółki, co potwierdza prawidłowe wydatkowanie środków finansowych. Spółka jest gotowa do współpracy z władzami Warszawy, ponieważ dobro pacjentów jest najważniejsze.”

- Szpital Południowy stał się elementem niezrozumiałej i godzącej w dobro pacjentów i pracowników rozgrywki. W mojej ocenie są to działania zmierzające do destabilizacji spółki. Budowanie atmosfery braku stabilizacji wpływa negatywnie na prace personelu medycznego ich motywację i pewność co do przyszłości zawodowej. Jesteśmy przed kolejną falą pandemii Covid-19, Spółka ma konkretne potrzeby w tym zakresie. Miasto st. Warszawa powinno wspierać Spółkę w działaniach przygotowawczych do kolejnej fali zakażeń. Konieczne jest podjęcie niezwłocznych prac zmierzających do przeprowadzenia niezbędnych przetargów, tak aby uruchomić Szpital Południowy jak najszybciej - mówi dr n. med. Ewa Więckowska, Pełnomocnik Zarządu spółki Szpital Solec Sp. o. o. Potrzebne jest porozumienie z władzami miasta i rozsądek, ponieważ to finalnie pacjenci zapłacą cenę za brak kompromisu i współpracy. Dlatego po raz kolejny proponuję rozmowy i wspólną pracę na rzecz tak potrzebnego Szpitala Południowego – dodaje.

Jak informuje w swoim komunikacie spółka, pojawiająca się w przestrzeni medialnej kwota 20 mln zł to nie rzekome straty spółki. Kwota 20 mln zł obejmuje zakupy inwestycyjne, dalsze wyposażanie Szpitala Południowego, zakup niezbędnej aparatury dla Szpitala na Solcu oraz kwotę na pokrycie kosztów eksploatacyjnych budynku Szpitala Południowego. Należy przypomnieć, że co roku każda spółka miejska zarządzająca szpitalem w Warszawie występuje o dokapitalizowanie.

Dokapitalizowanie w tym przypadku dotyczy dwóch szpitali - Szpitala Solec oraz budynku Szpitala Południowego. Koszt bieżącego utrzymania budynku Szpitala Południowego aktualnie wynosi minimum 8 mln zł rocznie. Koszty utrzymania infrastruktury budynku Szpitala Południowego były ponoszone również w trakcie budowy przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, w kwocie około 500 tys. zł miesięcznie, czyli 6 mln zł rocznie. Wraz z przekazaniem spółce Szpital Solec sp. z.o.o, szpitala Miasto st. Warszawa nie przekazało środków na utrzymanie nowoczesnego i dużego obiektu. Miasto Stołeczne Warszawa ostatni przetarg na wyposażenie Szpitala Południowego ze środków własnych ogłosiło rok temu. Im dłużej Miasto Stołeczne Warszawa będzie zwlekało z wyposażeniem Szpitala Południowego, tym wyższe będą koszty całkowite tej inwestycji. Wyposażenie szpitala to złożone zadanie wymagające ogromnego zaangażowania, czasu i znacznych środków finansowych. Należy wskazać, że uruchomienie Szpitala Tymczasowego nie koliduje z dalszym wyposażaniem Szpitala Południowego.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA