Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Co w „Alternatywach"?

14-06-2022 21:50 | Autor: red.
.

18.06 (sob.) 17:00

Matmos / Leggerezza | Ephemera Festival

Koncerty zespołów Matmos i Leggerezza w ramach festiwalu muzyki eksperymentalnej Ephemera.

Bohaterem ostatniej płyty amerykańskiego duetu Matmos zatytułowanej „Regards / Ukłony dla Bogusław Schaeffer” jest polski artysta Bogusław Schaeffer, ceniony za nowatorskie podejście do komponowania, eksperymenty z elektroniką oraz radykalny teatr. Duet Matmos podczas pracy nad nowym materiałem miał dostęp do całego katalogu z utworami kultowego kompozytora. Fragmenty dawnych kompozycji zostały potraktowane niczym kod DNA, na podstawie którego Matmos stworzyło nowe organizmy muzyczne. Teraz będziemy mieli okazję posłuchać ich na żywo.

Wieczór otworzy nowopowstałe polskie trio Leggerezza, składające się z Olgi Mysłowskiej (głos), Michała Pepola (skrzypce) oraz Patryka Zakrockiego (gitara preparowana), którzy przygotowali dźwiękowe interpretacje wybranych tekstów z „Wykładów amerykańskich” – poetycko-filozoficznego testamentu Itala Calvina, w którym pisarz „drobne, świetliste ślady rzeczy” przeciwstawia mrocznej katastrofie.

Koncerty odbywają się w ramach Ephemera Festival. Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” jest partnerem tego wydarzenia. Bilety dostępne na stronie goingapp.pl.

 

19.06 (niedz.) 12:00

Nawet myszy idą do nieba”

reż. Jan Bubeniček, Denisa Grimmova | Czechy, Francja, Polska, Słowacja 2021 | 87 min.

Porywająca animacja dla dzieci od 6. roku życia o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem. Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem może okazać się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język?

 

21.06 (wt.) 19:30

My Spirit Sang All Day” – multimedialny koncert w wykonaniu Chóru Kameralnego „Invicta”

reż. Jakub Kaczmarek | 60 min.

Czy potrafimy przywołać emocje, które towarzyszyły nam w przeszłości? Co czujemy, kiedy myślimy o tym, co ma dopiero nadejść? Koncert Chóru Kameralnego „Invicta” to muzyczna opowieść o emocjach, które towarzyszą każdemu człowiekowi na drodze życia. Najpiękniejsze utwory muzyki współczesnej zostaną uzupełnione przez elektroniczne multimedia, improwizacje wokalne, grę świateł i projekcje wideo. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu sąsiedzkiego, którego celem jest prezentowanie twórczości artystów związanych z Ursynowem. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

22.06 (śr.) 17:00

Zatrzęsieni”

reż. Jakub Snochowski | 80 min.

Cykl sąsiedzki. Kilkunastu niezwykle wrażliwych i odważnych młodych ludzi z Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej postanowiło zaryzykować i szczerze opowiedzieć z pomocą wielkich tekstów, co czują oraz co myślą o dzisiejszym świecie. Sami wybrali wiersze i monologi wybitnych autorek i autorów.

Wydarzenie odbywa się w ramach 4. Festiwalu Słowa. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

22.06 (śr.) 18:30

Weź się zachowuj”

reżyseria: Magdalena Glapińska; choreografia: Szymon Kaliciński i Agnieszka Senderowska-Rucińska | 60 min.

Czy na co dzień pamiętamy o uprzejmości i życzliwości? Jesteśmy punktualni i dyskretni? Spektakl – w ramach cyklu sąsiedzkiego – na podstawie poradnika z lat 60. „ABC dobrego wychowania” Ireny Gumowskiej w humorystyczny sposób portretuje przykłady „dobrego wychowania”. Występują podopieczni Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej.

Wydarzenie odbywa się w ramach 4. Festiwalu Słowa. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

23.06 (czw.) 17:30

Premiera przedstawienia „Portret Barnaby’ego Brocketa”

reżyseria: Magdalena Glapińska; choreografia: Szymon Kaliciński i Agnieszka Senderowska-Rucińska | 150 min.

Cykl sąsiedzki. Spektakl na podstawie popularnej książki „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa” Johna Boyne’a to opowieść o chłopcu, który od chwili narodzin jest wyjątkowy. Potrafi unosić się w powietrzu, lecz jego rodzice nie akceptują tej odmienności. W spektaklu wystąpią nastoletni aktorzy, podopieczni Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej. Następnie odbędzie się uroczyste zakończenie roku artystycznego w Pracowni oraz 4. Festiwalu Słowa.

Wydarzenie odbywa się w ramach 4. Festiwalu Słowa. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: alternatywy.art.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA