Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Co nowego w „Alternatywach”?

22-06-2022 21:05 | Autor: red.
.

23.06 (czw.) 17:30

Premiera przedstawienia „Portret Barnaby’ego Brocketa”

reżyseria: Magdalena Glapińska; choreografia: Szymon Kaliciński i Agnieszka Senderowska-Rucińska | 150 min.

Cykl sąsiedzki. Spektakl na podstawie popularnej książki „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa” Johna Boyne’a to opowieść o chłopcu, który od chwili narodzin jest wyjątkowy. Potrafi unosić się w powietrzu, lecz jego rodzice nie akceptują tej odmienności. W spektaklu wystąpią nastoletni aktorzy, podopieczni Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej. Następnie odbędzie się uroczyste zakończenie roku artystycznego w Pracowni oraz 4. Festiwalu Słowa. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Sąsiedzi zapraszają sąsiadów”, którego celem jest prezentowanie twórczości artystów związanych z Ursynowem.

 

24.06 (pt.) 18:00

„Hip-hop szansą”: Lasio Companija

Spotkanie z raperem Lasiem Companiją, podczas którego porozmawiamy o rymach, bitach, życiu. Wydarzenie jest częścią cyklu „Hip-hop szansą”, w ramach którego rozmawiamy z twórcami związanymi z kulturą hip-hopu: raperami, didżejami, grafficiarzami. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

24.06 (pt.) 18:00

„Znalazłem Ciebie na Ursynowie” – koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka
Uroczyste zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Krzysztofa Krawczyka. Piosenki „polskiego Elvisa” wykona wokalista i aktor Mariusz Ostrowski, a także laureaci konkursu – przy akompaniamencie bandu Andrzeja Perkmana. Wydarzenie jest częścią obchodów 45-lecia Dzielnicy Ursynów.

 

25.06 (sob.) 15:00

„Jak u Barei” – spotkanie ze Stanisławą Celińską

Ostatnie już spotkanie poświęcone Stanisławowi Barei i jego kultowemu serialowi. Rafał Dajbor, autor książek „Jak u Barei, czyli kto to powiedział” oraz „Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli Jak u Barei 2” poprowadzi spotkanie z aktorką Stanisławą Celińską – serialową nauczycielką Bożeną Lewicką. Zaraz po rozmowie pokażemy dwa odcinki serialu, który rozsławił Ursynów. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

25.06 (sob.) 17:00–21:30

Potańcówka

Pierwsza z cyklu Potańcówek – organizowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z okazji 45-lecia dzielnicy – odbędzie się na terenie parkingu przy „Alternatywach”. Imprezę poprowadzi wodzirej i dj Michał Fogg, a na żywo przygrywać będzie zespół Alegancka Kapela.

Potańcówka to także nauka tańca w klimacie retro – w formie fordanserów. Tancerze zaprezentują podstawowe kroki i pomogą uczestnikom je opanować. Nie zabraknie konkursów z nagrodami.

Oprócz zabawy dla dorosłych gwarantujemy również strefę „dmuchańców” dla najmłodszych, gdzie pod opieką doświadczonych animatorów wspaniale spędzą oni czas. Będzie także możliwość zakupu jedzenia w foodtruckach. Wstęp wolny.

Informacje o kolejnych potańcówkach dostępne na www.ursynow.um.warszawa.pl.

 

26.06 (niedz.) 11:00

„Ćwiczymy wyobraźnię z Ninką” – warsztaty z Karoliną Lijklemą

Warsztaty dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Pisarka i ilustratorka Karolina Lijklema zdradzi, do czego przydaje się w jej pracy wyobraźnia. Zaprosi dzieci do literacko-plastycznej zabawy inspirowanej książkami z serii „Ninka”. Na uczestników czekają pasjonujące zadania, dzięki którym przekonają się, że wspaniałe przygody zdarzają się nie tylko podczas dalekich podróży, lecz także na pobliskim placu zabaw i własnym podwórku. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka.

 

26.06 (niedz.) 19:00

Teatr Tańca Jazgot – „Koniec końców koniec”

choreografia: Aneta Bułka | 50 min.

Spektakl taneczny. Rodzimy się w społeczeństwie, które narzuca nam reguły, według jakich mamy żyć i postępować. To struktura rządząca się swoimi prawami i żeby w niej funkcjonować, trzeba się dostosować. Od narodzin, przez dzieciństwo, młodość i dorosłość, aż do śmierci mniej lub bardziej świadomie przystajemy na te warunki. Tryptyk „Koniec końców koniec” przedstawia życie jako rywalizację, niekończącą się pogoń. To przejmujący obraz szaleńczego wyścigu do osiągnięcia zawodowego i materialnego sukcesu. A także lustro, w którym odbijamy się my – widzowie.

 

28.06 (wt.) 19:00

„Kolorowy chleb i niewidzialne lustro” – pokaz finałowy Pracowni Teatralnej Seniorów

reż. Grażyna Kopeć | 80 min.

Działająca w „Alternatywach” Pracownia Teatralna Seniorów zaprasza na niezwykły pokaz multimedialny. Będzie to prawdziwa podróż przez życie, w której nie zabraknie humoru, magii, mądrości, głupoty, zapachów i dźwięków.

Spektakl na podstawie opowiadań serbskiego pisarza i poety Milorada Pavicza „Kolorowy chleb” i „Niewidzialne lustro”. Opublikowano je w tej samej książce, lecz… wejście do nich znajduje się gdzie indziej. Chodźcie z nami i przekonajcie się sami, jak smakuje kolorowy chleb i co stało się z niewidzialnym lustrem prababci Róży! Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

29.06 (śr.) 19:00

„Matki równoległe”

reż. Pedro Almodóvar | Hiszpania 2021 | 120 min.

Najnowszy film Pedra Almodóvara – z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz – to wyznanie wiary w siłę kobiet, ich solidarność i odwagę. Film został z entuzjazmem przyjęty przez krytykę, która wciąż nie szczędzi mu komplementów. „Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości.

 

30.06 (czw.) 18:00

„Dzień świra” – 20. rocznica premiery filmu i spotkanie z Markiem Koterskim
reż. Marek Koterski | Polska 2002 | 93 min.

Gorzka komedia Marka Koterskiego opowiadająca o Adasiu Miauczyńskim (Marek Kondrat), rozwiedzionym nauczycielu w średnim wieku, mieszkańcu warszawskiego blokowiska uwikłanym w natręctwa życia codziennego. Mija właśnie 20 lat od premiery filmu, który został zwycięzcą plebiscytu „Kino Wolność” na najlepszy film 25-lecia (1989–2014) przeprowadzonego wśród internautów i słuchaczy radiowej Trójki. W raporcie Uniwersytetu SPWS dla Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w 2021 odnotowano, że badani wskazali „Dzień świra” jako polski film wszech czasów.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Markiem Koterskim.

 

Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: alternatywy.art.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA