Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Co nowego w „Alternatywach”?

13-04-2022 21:03 | Autor: red.
.

14.04 (czw.) 19:00

„C’mon C’mon”

reż. Mike Mills | Stany Zjednoczone 2021, 108 min.

bilety 10/15 zł

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także Joaquina Phoenixa, który zagrał swoją pierwszą rolę od czasów „Jokera” – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

 

19.04 (wt.) 19:00

„Marek Edelman... i była miłość w getcie”

reż. Jolanta Dylewska | Niemcy, Polska 2019, 80 min.

bilety 10/15 zł

W 2009 roku, krótko przed śmiercią, Marek Edelman zastanawiał się: „Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość? Dlaczego nikogo to nie interesuje?”. Na te pytania ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim odpowiada w długo oczekiwanym i głośnym jeszcze przed premierą filmie „Marek Edelman... i była miłość w getcie”, przy którego scenariuszu współpracowała Agnieszka Holland, a Andrzej Wajda współreżyserował fabularyzowane sceny. Jak się okazuje, w piekle getta mogło istnieć dobro i piękno. I miłość – także ta przepełniona erotyką. To ona okazywała się największą wartością. Większą nawet niż życie.

 

20.04 (śr.) 19:00

„Odczytanie popiołów” Jerzego Ficowskiego – spotkanie z Piotrem Pazińskim

wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki

Jerzy Ficowski pisał swój słynny cykl wierszy przeszło dwadzieścia lat. Pierwsze próby świadectwa dał jeszcze podczas wojny, w poczuciu bezsilności reagując na masowy mord. Wtedy, gdy na ulicy Smolnej żyła i umarła malutka żebraczka, omijana przez przechodniów, wśród których był osiemnastoletni Jerzy. I później, gdy w 1943 roku warszawiacy obserwowali płonące getto podczas kwietniowej akcji likwidacyjnej. Tamte obrazy i towarzyszące im emocje świadka zostały z Ficowskim na zawsze. Z nich i z głębokiej potrzeby pamiętania o zamordowanych polskich Żydach, z poczucia pustki po unicestwionym świecie wyrosły wiersze zebrane w książce „Odczytanie popiołów” (1979), dziś słusznie uznawanej za najważniejsze dzieło poezji polskiej mierzące się z tematem Zagłady.

Spotkanie poprowadzi pisarz Piotr Kofta.

 

21.04 (czw.) 19:00

„Szef roku”

reż. Fernando León de Aranoa | Hiszpania 2021, 120 min.

bilety 10/15 zł

Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? W tym pełnym kąśliwego humoru studium charakterów presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi postępkami szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów!

Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: alternatywy.art.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA