Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ciekawy tydzień w „Alternatywach”

20-04-2022 20:42 | Autor: red.
.

21.04 (czw.) 19:00

„Szef roku”

reż. Fernando León de Aranoa | Hiszpania 2021 | 120 min.

Hiszpański kandydat do Oscara. Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? W tym pełnym kąśliwego humoru studium charakterów presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi postępkami szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów!

 

22.04 (pt.) 20:00

Kosi

Energetyczny koncert hiphopowy. Kosi to aktywny od 1996 roku członek formacji JWP, postać kultowa na polskiej scenie hiphopowej. Choć przez wiele lat mogliśmy usłyszeć go w niezliczonych utworach innych artystów i w kilku projektach, dopiero w 2021 roku ukazał się jego debiutancki album solowy. „IS.OK” zebrało świetne recenzje, podobnie jak wydany kilka miesięcy później materiał „LOST IS.OK”. Kosiemu będzie towarzyszył Dj VaZee, a przed koncertem wystąpi producent Bass Jan Other.

 

24.04 (niedz.) 12:00 od 7 lat

„Marona – psia opowieść”

reż. Anca Damian | Belgia, Francja, Rumunia 2019 | 92 min.

Film animowany. Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małej kundelki, która nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez suczkę ludzi nadaje jej nowe imię, niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by piesek mógł zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich? Zapierająca dech w piersiach, dynamiczna i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy.

 

24.04 (niedz.) 17:00

„Tańcem malowane” – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej dla Ukrainy

Widowisko taneczno-wokalne ze wspaniałą oprawą graficzną w technice malowania piaskiem w wykonaniu dwóch grup tanecznych i orkiestry na żywo. Łącznie ponad 50 artystów! Gdy jedna grupa występuje, druga zmienia kostiumy, dzięki czemu możemy podziwiać liczne, różnorodne stroje. Wspólny finał dopełnia artystyczny obraz ornamentyki polskiej. W programie tańce i piosenki z kilku regionów Polski, tańce narodowe oraz specjalnie tańce huculskie i pieśń ukraińska. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.

 

26.04 (wt.) 19:00

„Kret w Korei”

reż. Mads Brügger | Dania, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania 2020 | 123 min.

Jeden z najlepszych filmów dokumentalnych ostatnich lat. Kręcony potajemnie przez ponad dekadę obraz stał się najbardziej niepokojącą historią naszych czasów. Lata temu do dokumentalisty Madsa Brüggera trafia niejaki Ulrich Larsen, bezrobotny szef kuchni utrzymujący się z renty. Oznajmia, że chce szpiegować wewnątrz struktur powiązanych z Koreą Północną. Udaje mu się zdobyć zaufanie jej przywódców, dzięki czemu – stale ryzykując właśnie życie – odkrywa szokujące fakty. Nawet najlepszy hollywoodzki scenarzysta by tego nie wymyślił…

Pokaz poprzedzi prelekcja koreanisty Jakuba Krzoska.

 

27.04 (śr.) 19:00

„Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie” – spotkanie z Grażyną Bochenek

Spotkanie literackie. W zbiorowej świadomości historyków kina, filmoznawców i widzów wciąż panuje przekonanie, że Fred Zinnemann, twórca „W samo południe” i „Stąd do wiecznośc”, był wiedeńczykiem, a jego korzenie były austriackie. Mówił o tym wielokrotnie, a za nim powtarzali to historycy i dziennikarze. O Polsce i o Rzeszowie nigdy nie wspominał. Może to była zwykła próżność, a może jakaś gra, może nie potrafił wyplątać się z życiorysu, który kiedyś sobie stworzył, a być może faktycznie w tę wersję swojej biografii w którymś momencie uwierzył? Opowieść o Zinnemannie łączy się z opowieścią o wielowiekowej obecności Żydów w stolicy Podkarpacia. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.

Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: alternatywy.art.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA