Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ciekawy tydzień w „Alternatywach”

12-01-2022 21:02 | Autor: red.
Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Jak u Barei”. Tym razem gościem Rafała Dajbora będzie badacz, który o Romanie Wilhelmim wie niemal wszystko – autor biografii tego wybitnego aktora, Marcin Rychcik. W programie „Alternatyw” na najbliższe dni znalazły się także pokazy filmowe, koncert „Dobre duchy” oraz spotkanie literackie poświęcone powieści graficznej „Koniec lipca”.

14.01 | 20:00

Angela Gaber & Tomasz Dybała | „Dobre duchy”

Wokalistka Angela Gaber i gitarzysta Tomasz Dybała zapraszają na muzyczną podróż przez kultury i tradycje. Angela Gaber to znana na scenie folkowej artystka, która poszukuje inspiracji w muzyce różnych kultur, kontakcie z przyrodą i własnych intuicjach. Na swoim koncie ma trzy płyty, na których śpiewa zarówno tradycyjne pieśni karpackie, jak i autorskie piosenki. Gaber stosuje szeroką gamę technik wokalnych, nawiązując do ludowych tradycji, dziecięcych zabaw głosem czy odrealnionej ekspresji prewerbalnej. Artystce na scenie towarzyszy Tomasz Dybała grający na gitarze.

 

15.01 | 16:00

„Jak u Barei”

Kolejne spotkanie poświęcone Stanisławowi Barei i jego kultowemu serialowi „Alternatywy 4”. Rafał Dajbor, autor książki „Jak u Barei, czyli kto to powiedział” poprowadzi spotkanie z Marcinem Rychcikiem, autorem biografii Romana Wilhelmiego. Zaraz po rozmowie pokażemy trzeci odcinek serialu, który rozsławił Ursynów. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

16.01 | 12:00

„Filonek Bezogonek”

Kino dzieci. Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek Filonek, dziewczynka odczuwa wielką radość. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje cały zastęp barwnych postaci. Może znajdzie się wśród nich ktoś, kto wskaże Filonkowi drogę do domu?

 

18.01 | 19:00

„Koniec lipca” – spotkanie z Marią Rostocką

Spotkanie z autorką powieści graficznej „Koniec lipca”. Akcja tego utworu toczy się w połowie lata w małej miejscowości. Dwunastoletni Alek, wysłany przez matkę na wakacje do domu babci, stara się znaleźć jakieś zajęcie, by zabić nudę, ale także by odpędzić dręczącą myśl: „On tutaj jest. Tuż obok. Wystarczy przejść przez łąkę”… Zaraz zacznie się sierpień. Jeszcze tylko piątek, sobota i niedziela, i już nic nie będzie takie samo jak wcześniej. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.

 

19.01 | 18:00

„Faraon”

Bohaterem „Faraona” jest młody następca tronu w starożytnym Egipcie, Ramzes XIII, który usiłuje zreformować kraj pozostający pod faktyczną władzą kapłanów, w szczególności zaś – pod władzą arcykapłana Herhora. Sytuację Ramzesa komplikuje uczucie do Żydówki Sary. Reżyser Jerzy Kawalerowicz traktował adaptację powieści Prusa jako szczególne wyzwanie. Zrealizowany w Zespole Filmowym „Kadr” film był kręcony przez trzy lata, z udziałem nawet dwóch tysięcy statystów w scenach batalistycznych. Zdjęcia powstawały w Uzbekistanie, w Egipcie oraz w łódzkiej wytwórni filmowej. Arcydzieło Kawalerowicza zostało nominowane do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, było także pokazywane na zamknięcie 19. MFF w Cannes. Pokazowi będzie towarzyszyć prelekcja krytyka Sebastiana Smolińskiego.

 

20.01 | 19:00

„Ostatni komers”

Filmowa adaptacja głośnej powieści Anny Cieplak „Ma być czysto”. Ostatni tydzień nauki w gimnazjum w polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę grupa uczniów, tytułowy komers, spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni posmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń staje się zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i jednocześnie portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Bilety i bezpłatne wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz online: alternatywy.art.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA