Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Chodnik „klawiszuje” – dzielnica prosi ZDM o reakcję

08-09-2015 15:43 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
To nie żart. Chodnik wzdłuż ulicy Belgradzkiej na odcinku od Lokajskiego do Raabego „klawiszuje”. Mieszkańcy proszą o pomoc dzielnicę, a ta zwraca się do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o odnowienie chodnika.

„Klawiszujący” chodnik przy Belgradzkiej jest zmorą tutejszych mieszkańców i uczniów pobliskich szkół. To jedyny taki chodnik w okolicy ułożony ze starych betonowych kafli. Jest nierówny, popękany i pełno w nim dziur. Osoby na wózkach inwalidzkich, wspomagające się chodzikami czy z wózkami dziecięcymi unikają tego chodnika jak ognia i korzystają z pobliskiej ścieżki rowerowej, co często doprowadza do nieprzyjemnych utarczek słownych między przechodniami, a rowerzystami. Chodnik jest we władaniu Zarządu Dróg Miejskich. Dwa lata temu mieszkańcy prosili o naprawę bo stan chodnika jest gorszy, niż przebiegająca obok ścieżka rowerowa. W ubiegłym roku pracownicy ZDM przyjechali na miejsce i... wymienili kilka najgorszych, popękanych płytek na nowe. Fatalny chodnik został.

– Chodnik przy Belgradzkiej można zakwalifikować do absurdu roku. Wokół wszystkie chodniki są w stanie dobrym lub bardzo dobrym, a ten kawałek – kilkadziesiąt metrów – jest nie do przejścia. Nie raz widziałem jak przechodniom wyginają się nogi na dziurach. Po deszczu tworzą się kałuże i trzeba chodzić slalomem. Czy tak powinien wyglądać chodnik na jednej z głównych ulic Ursynowa? – pyta pan Sławomir, mieszkaniec pobliskiego osiedla.

Nie powinien. Wie o tym burmistrz Ursynowa Robert Kempa, który na prośbę mieszkańców poprosił ZDM o remont chodnika. Doszło już nawet do wstępnych ustaleń. ZDM wystosował do burmistrza pismo, w którym przedstawia wstępny plan remontów na przyszły rok. Jest w nim zawarty remont chodnika przy ulicy Belgradzkiej. Czyżby po latach udało się doprowadzić do tego, że chodnik zostanie wymieniony? Czekamy na oficjalne potwierdzenie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA