Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Chcieli się włamać, przeszkodził sąsiad

09-05-2022 13:00 | Autor: pol
W związku z zatrzymaniem przez ursynowskich kryminalnych dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o usiłowanie włamania do mieszkania, mokotowski sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania wobec 21-latka i jego o dwa lata starszego brata. Mężczyźni przylecieli do Polski, bo chcieli znaleźć pracę ale zaczęli od włamania do mieszkania. Czujny sąsiad zareagował, kiedy w nocy mężczyźni majstrowali przy drzwiach na tym samym korytarzu.

Czujność sąsiedzka to najlepsza forma bezpieczeństwa. Kiedy do drzwi wejściowych jednego z mieszkań przy ul. Nutki na Ursynowie próbowali się dobrać dwaj włamywacze z Gruzji, mieszkający na tej samej klatce schodowej sąsiad zareagował. Sprawcy nie dokończyli włamania, ponieważ zostali wypłoszeni i uciekli. Wezwani na miejsce policjanci zebrali i zabezpieczyli ślady, ustalili rysopisy podejrzanych oraz inne niezbędne elementy potrzebne w procesie wykrywaczm. Następnie przyjęli zawiadomienie od właściciela mieszkania. W wyniku działań operacyjnych ustalili, że przestępstwa dopuścili się obywatele Gruzji, którzy przyjechali do Polski w poszukiwaniu lepszej pracy. Obaj chcieli poprawić poziom swojego życia ale jak nie trudno zauważyć, źle zaczęli.

Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu 21-latka i złożyli mu wizytę. Zatrzymany mężczyzna zarzekał się, że mieszka sam i nie zna mężczyzny, który mu pomagał. Trafił do policyjnego aresztu. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Na wniosek prokuratora mokotowski sąd aresztował go na dwa miesiące.

Pracując dalej nad sprawą, ursynowscy kryminalni ustalili kim jest i gdzie przebywa drugi z podejrzanych. Mężczyzna również trafił do policyjnego aresztu. W wynajmowanej przez niego kwaterze funkcjonariusze znaleźli zrealizowane bilety lotnicze na nazwisko i imię młodszego aresztowanego już brata. 23-latek również usłyszał prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Teraz obaj mogą zostać skazani na kary 10-letniego więzienia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA