Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza!

09-11-2021 21:04 | Autor: red.
Na najbliższy tydzień Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” przygotowało atrakcyjne wydarzenia muzyczne, teatralne i filmowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie między innymi uroczysty koncert gwiazd jazzu, spotkanie z twórcami kultowego serialu „Alternatywy 4” i porywający spektakl z Panem Kleksem w roli głównej.

11.11 godz. 18:00

Piotr Damasiewicz & The Power of the Horns – „Polska”

Wyjątkowa konstelacja dziewięciu gwiazd polskiego jazzu – prowadzona przez laureata Fryderyka, trębacza Piotra Damasiewicza – zaprezentuje wyjątkowy program inspirowany historią Polski i polskiej muzyki improwizowanej. Obok Piotra Damasiewicza wystąpią:
Dominik Wania (fortepian), Maciej Kądziela (saksofon altowy), Adam Pindur (saksofon tenorowy), Gerard Lebik (saksofon tenorowy), Paweł Niewiadomski (puzon), Ksawery Wójciński (kontrabas), Jakub Cywiński (kontrabas), Samuel Hall (perkusja).

 

12.11 godz. 19:00

Kamila Malik – „Wirtuoz klasycznie i pop-rockowo”

Show skrzypcowe niezwykle charyzmatycznej artystki i wirtuozki skrzypiec – Kamili Malik. Solistka wraz zespołem Malik Band wykona przeboje literatury skrzypcowej w klasycznym opracowaniu oraz hity z kręgu muzyki pop i rock. Wieloletni kunszt artystyczny pozwala Kamili podążać za współczesnymi trendami muzycznymi. Solistka jest autorką wielu kompozycji na bazie utworów z zakresu muzyki latynoskiej, cygańskiej, folkowej, popowej i rockowej, którym dźwięk skrzypiec dał zupełnie nowe brzmienie. Tworzy energiczne i spektakularne show pozostające na długo w pamięci. Koncert poprowadzi Anna Barańska-Wróblewska.

 

13.11 godz. 16:00

„Jak u Barei, czyli kto to powiedział” – spotkanie literackie

„Alternatywy 4” w Alternatywach! Tej jesieni mija 35 lat od premiery słynnego serialu Stanisława Barei. Z tej okazji odbędzie się spotkanie poświęcone temu kultowemu twórcy. Rafał Dajbor, autor książki „Jak u Barei, czyli kto to powiedział”, poprowadzi spotkanie z aktorkami znanymi z filmów mistrza komedii absurdu. W wydarzeniu udział wezmą: Tatiana Sosna-Sarno (serialowa pani Jadzia, urzędniczka w spółdzielni mieszkaniowej) oraz Hanna Bieniuszewicz (serialowa Ewa, córka Majewskich). Po rozmowie odbędzie się pokaz pierwszego odcinka serialu „Alternatywy 4” – a ciąg dalszy nastąpi! Wstęp wolny. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

 

14.11 godz. 12:00 i 16:00

Teatr Baj – „Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa”

Uwaga! Uwaga! Ambroży Kleks – doktor filozofii i medycyny, magister spraw zmyślonych i wiedzy niepojętej, sławny mędrzec, dziwak i podróżnik, uczeń wielkiego doktora PajChiWo – ogłasza nabór do słynnej Akademii. Zapraszamy wszystkie dzieci od lat 7. Poszukujemy: nicponi, urwisów, łobuziaków i gałganów. Mile widziani: dziwacy, marzyciele i odludki. Oferujemy znakomite metody nauczania polegające na otwieraniu pustych głów i napełnianiu ich olejem. Pamięć naszych uczniów wzmacniamy sokiem malinowym i nalewką na piegach. Wszystkich chętnych, pragnących przekazać zdobytą wiedzę następnym pokoleniom, zapraszamy do Szkoły Marzeń czyli „Akademii Pana Kleksa”!

 

16.11 godz. 19:00

„Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie”

Ponad 20 lat po śmierci poety, „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie” ukazuje jego skomplikowaną i złożoną osobowość. Twórcom filmu udało się dotrzeć do osób, które osobiście znały autora „Pana Cogito” i nigdy publicznie nie wypowiadały się na jego temat. Jest to pierwszy film zrealizowany we współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta oraz jego spadkobiercami. Dzięki wglądowi we wspomnienia i doświadczenia bliskich poecie osób, a w szczególności jego żony Katarzyny, podążając jego śladami z Polski, poprzez Europę, do Stanów Zjednoczonych, twórcy filmu zadają pytanie o cenę, jaką Zbigniew Herbert musiał zapłacić za swoją wrażliwość i niezależność.

 

17.11 godz. 19:00

Gdyńskie Lwy na Ursynowie: „Sweat”

Trzy dni z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Gdy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, które znają ją bliżej. Dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser Magnus von Horn łączy w swoim filmie intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

 

Bilety i wejściówki dostępne w recepcji „Alternatyw” oraz w serwisie biletyna.pl.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów na naszej stronie internetowej (alternatywy.art) oraz w mediach społecznościowych (facebook.com/alternatywy.art).

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA