Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Bieg SGGW – 200 wspaniałych

22-03-2017 22:53 | Autor: red.
Blisko dwieście osób wzięło udział w Biegu SGGW. Choć udział w biegu był bezpłatny, jego uczestnicy z chęcią wspierali finansowo akcję karmimypsiaki.pl. Przy okazji tego startu odbył się też ostatni etap Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza.

– Trasa w porządku, tylko jak się wybiegło na otwartą przestrzeń, to strasznie wiało. No i wiadomo, że jak jest mokro, to trzeba bardziej uważać – powiedziała  Diana Dawidziuk, zwyciężczyni biegu.

Poziom biegaczy był bardzo różny. Najlepszym ze startujących dobiegnięcie do mety zajęło siedemnaście minut. Tym słabszym blisko dwa razy więcej. Na szczęście, mimo warunków, obyło się bez kontuzji. W zmaganiach udział wzięli zarówno amatorzy, dla których to był jedyny w tym rok start i samo pokonanie 4,5 kilometrowej trasy był wyzwaniem, jak i  doświadczeni akademiccy sportowcy walczących o medale i puchary dla swoich uczelni.

- Cykl Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych składa się z czterech startów. Dwa odbyły się jesienią zeszłego roku, dwa teraz wiosną. Tak się złożyło, że dwa ostatnie rozgrywaliśmy na Ursynowie. Najpierw w Powsinie podczas Memoriału Tomasza Hopfera i teraz tu na SGGW – tłumaczył Prezes AZS SGGW Artur Słomka.
Po ukończeniu zmagań nagrody rzeczowe, puchary i medale wręczali Prorektor SGGW ds. Dydaktyki prof. dr hab. Kazimierz Tomala oraz zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów Rafał Miastowski. Dzielnica wsparła bieg fundując, jak co roku, puchary.

„To kolejny bieg na Ursynowie, podczas którego zmaganiom sportowym towarzyszyła dobra zabawa. Sądzę ze jest potencjał do tego, aby w przyszłości dzięki promocji liczba uczestników biegu systematycznie zwiększyła się” – powiedział Rafał Miastowski, zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów.  

Zwycięzcy:

Bieg SGGW – kobiety
1. Diana Dawidziuk
2. Magdalena Krawiec
3. Zuzanna Wańczyk

Bieg SGGW – mężczyźni
1. Konrad Taber
2. Jakub Kozak
3. Moritz Zanetti

Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych – klasyfikacja generalna

Indywidualnie – kobiety
1. Marta Jusińska (SGGW)
2. Joanna Cibicka (UW)
3. Diana Dawidziuk (UW)

Indywidualnie – mężczyźni
1. Michał Bernardelli (SGH)
2. Radosław Helon (PW)
3. Filip Babik (PW)

Drużynowo

Kobiety
1. Uniwersytet Warszawski
2. Szkoła Główna Handlowa
3. Wojskowa Akademia Techniczna

Mężczyźni
1. Szkoła Główna Handlowa
2. Uniwersytet Warszawski
3. Politechnika Warszawska

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA