Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Będzie połączenie Ursynowa z Wilanowem

09-06-2021 21:11 | Autor: Piotr Celej
Mieszkańcy południowej warszawy od dawna czekali na brakujący fragment drogi, który ma połączyć Wilanów i Ursynów. Wydano pozwolenie, a sam fragment ma powstać w rekordowo szybkim czasie.

Podczas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy wiele się mówiło również o konieczności lepszego połączenia między Wilanowem a Ursynowem. Chodziło o zaledwie 130 metrów asfaltu między ul. Płaskowicką na Ursynowie i POW. Niestety, początkowe zamieszanie związane z niepełną dokumentacją spowodowało, że do dzisiaj mieszkańcy muszą korzystać z zakorkowanej Dolinki Służewieckiej lub podjazdu od ulicy Rzodkiewki. Teraz ma to się zmienić.

Bez zagrożenia obwodnicy

Problemem była też obawa, że 130-metrowy łącznik ul. Branickiego będzie się stykał bezpośrednio z obwodnicą. Urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury mieli obawy, że samochody zjeżdżające z tej trasy utkną w korku na pierwszym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną (u zbiegu z ul. św. Urszuli Ledóchowskiej) i zablokują ruch także na obwodnicy. Czekano więc na opinię Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dokumentacja została ukończona w maju, zaraz po tym wydano pozwolenie na budowę nowego odcinka drogi.

- Mamy pozwolenie na budowę brakującego odcinka ul. Branickiego na wjeździe do Miasteczka Wilanów - ogłosił we wtorek burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski.

Brakujący fragment ma być wykonany z dwóch jezdni oddzielonych pasem zieleni. Obecnie jezdnia urywa się na skrzyżowaniu z Urszuli Ledóchowskiej.

Bez przetargu?

Ratusz Wilanowa poinformował także, że na rok 2021 zabezpieczono na wykonanie inwestycji - 7 276 632 złotych. Zadanie ma realizować gmina Wilanów. W ramach prac dobudowane zostaną pasy jezdni oraz wykonana przebudowa dwóch sygnalizacji świetlnych. Opóźnienia związane z formalnościami spowodowały konieczność szybkiej realizacji inwestycji. Burmistrz Rakowski chciałby by zadania podjął się miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Dostałby zlecenie z ratusza i obie, niedługie przecież jezdnie mogłyby być gotowe w kilka tygodni.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby na otwarcie ruchu na nowym odcinku już we wrześniu bieżącego roku. Przypomnijmy, że od 22 grudnia kierowcy mogą korzystać z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska, z nowym mostem na Wiśle. Wciąż jednak nieprzejezdny jest tunel pod Ursynowem, którego otwarcie ma nastąpić w najbliższych miesiącach. W podobnym czasie zostanie też otwarty nowy wjazd na miasteczko Wilanów, prowadzący mostem nad potokiem Służewieckim, który połączy ulicę Sarmacką z al. Wilanowską. Przebudowana zostanie także pieszo-rowerowa aleja wzdłuż potoku oraz sygnalizacja świetlna.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA