Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Będzie koncepcja targowiska nad tunelem POW

24-11-2021 22:30 | Autor: red.
Urząd Dzielnicy Ursynów poinformował o podpisaniu umowy na opracowanie projektu koncepcyjnego budowy targowiska miejskiego u zbiegu ul. Płaskowickiej i Braci Wagów, nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Utworzony projekt będzie podstawą do uzyskania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy, a w kolejnym etapie inwestycji do wykonania projektu budowlanego i uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Wykonawcą projektu jest firma OCA ARCHITEKCI Sp. z o. o. z Piaseczna.

- Podpisana dziś umowa to pierwszy krok do budowy targowiska nad tunelem POW. Będziemy robić wszystko, aby w 2023 roku kupcy rozpoczęli handel w nowej, estetycznej i świetnie zaprojektowanej inwestycji oraz w bardzo dobrej lokalizacji - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnego, wielobranżowego projektu koncepcyjnego wraz z oszacowaniem kosztów inwestycji polegającej na budowie targowiska miejskiego u zbiegu ul. Płaskowickiej i Braci Wagów, nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Planowane jest wybudowanie częściowo zadaszonego placu targowego oraz budynku administracyjnego z węzłem sanitarnym wraz z innymi elementami urządzenia terenu (oświetlenie, wypusty energii elektrycznej). Do tego potrzebne są jednak uzgodnienia i ustalenia m.in. ustroju nośnego konstrukcji tunelu.

Wykonawca musi także uzyskać opinię i przeprowadzić uzgodnienia dodatkowo z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz Zarządem Zieleni m.st. Warszawy, co umożliwi opcjonalnie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Projekt musi być zaakceptowany przez zarządcę terenu, czyli Zarząd Dróg Miejskich.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA