Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Będą nowe wiaty

07-04-2021 21:17 | Autor: ztm.waw.pl
Na piętnastu przystankach staną nowe wiaty. Trzy pojawią się w Śródmieściu, po dwie na Bemowie, Białołęce, Woli i Ursynowie oraz po jednej na Bielanach, Ochocie, Targówku i Żoliborzu.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na dostawę i montaż 15 wiat przystankowych. Cztery wiaty tzw. konserwatorskie (czyli takie, które mogą być montowane na obszarach objętych ochroną konserwatorską) zostaną ustawione na śródmiejskich i żoliborskich przystankach: Agrykola 01 na ul. Szwoleżerów, KS Polonia 02 na ul. Międzyparkowej, Pl. Trzech Krzyży 04 i Pl. Inwalidów 02.

Wiaty seryjne staną na Bemowie, Białołęce, Bielanach, Ochocie, Targówku, Ursynowie i Woli na przystankach: Czumy 05 i Pl. Kasztelański 04 na ul. Powstańców Śląskich, Dąbrówka Szlachecka 02 na ul. Modlińskiej, Os. Derby 02 na ul. Skarbka z Gór, Popiela 01 na ul. Wólczyńskiej, Dickensa 06 na ul. K. Dickensa, KS Polonez 03 na ul. Łabiszyńskiej, Indiry Gandhi 01 na ul. F. Płaskowickiej, Stryjeńskich 01 na ul. Stryjeńskich, Park Moczydło 01 na ul. Górczewskiej i Znana 01 na ul. Jana Olbrachta.

Wiaty zostaną wyposażone w ławki i gabloty informacyjne. Konstrukcja wiat ma chronić pasażerów oczekujących na autobus przed nieprzyjemną aurą – opadami deszczu i śniegu oraz wiatrem. Dachy wiat zostaną wykonane w taki sposób aby w słoneczne dni ograniczały nagrzewanie wnętrza – w wiatach konserwatorskich są to specjalne „mleczne” paski na powierzchni dachu. W seryjnych natomiast zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, które korzystając z energii słonecznej będą zapewniały ekologiczne oświetlenie. Po zmierzchu pod wiatami oświetlenie będzie działało na poziomie 50 proc. wydajności, a gdy pod wiatą pojawią się pasażerowie, automatycznie osiągnie pełną wydajność.

Zwycięzca przetargu będzie miał 34 tygodnie od dnia podpisania umowy na dostawę i montaż wiat. Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas do 8 kwietnia do godz. 11.00 na złożenie ofert.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA