Anita Włodarczyk ponownie najlepsza!

01-02-2016 11:26 | Autor: red.
Zakończył się XVI Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Podczas uroczystego Balu Mistrzów Sportu Warszawy ogłoszone zostały wyniki i uhonorowani najwybitniejsi zawodnicy reprezentujący stolicę.

– Ten wieczór jest wyjątkowy pod wieloma względami. Spotykamy się tu nie tylko po to by świętować wraz ze stołecznymi sportowcami ich niedawne triumfy, ale przede wszystkim pokazać, że Warszawa jest dumna z ich osiągnięć i mistrzowskich rezultatów – rozpoczął galę Jarosław Jóźwiak, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Zwyciężczynią XVI Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku 2015 została Anita Włodarczyk. Dzięki swojemu wyjątkowemu, ubiegłorocznemu rezultatowi z Cetniewa, lekkoatletka została pierwszą kobietą w historii rzutu młotem, która przekroczyła 80 metrów, uzyskując wynik 81,08 metra. Stołeczna sportsmenka była laureatką tej kategorii również przed rokiem i dwoma laty. Zwycięstwo w tej plebiscytowej kategorii związane jest również z dodatkowym tytułem. Anita Włodarczyk przez kolejny rok będzie Sportową Twarzą Warszawy.

Plebiscytowa Kapituła zadecydowała, że na dalszych miejscach w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku 2015 znaleźli się:

2. miejsce – Kajetan Kajetanowicz, rajdy samochodowe – Automobilklub Polski

3. miejsce – Radosław Kawęcki, pływanie – AZS-AWF Warszawa

4. miejsce – Zofia Noceti-Klepacka, żeglarstwo – Yacht Klub Polski Warszawa

5. miejsce – Oktawia Nowacka, pięciobój nowoczesny – Stowarzyszenie „Pięciobój Polski – CWKS Legia”

6. miejsce – Marcin Rudawski, żeglarstwo – MKS Dwójka Warszawa

7. miejsce – Weronika Deresz i Joanna Dorociak, wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie

8. miejsce – Michał Luto, sumo i koluchstyl – UKS Niedźwiadek

9. miejsce – Mateusz Mróz, taekwon-do ITF – TAEWO Klub Wschodnich Sportów Walki

10. miejsce – Michał Bławdziewicz, kick-boxing – Klub Sportowy Palestra Warszawa

Zwycięzcą wśród Najlepszych Sportowców Niepełnosprawnych Roku 2015 został Adrian Castro. Warszawski szermierz na wózku wywalczył w ubiegłym roku I miejsce indywidualnie w szabli na Mistrzostwach Świata w węgierskim Eger. Podopieczny trenera Marka Gniewkowskiego zajął 1. miejsce wyprzedzając:

2. miejsce – Bartosza Chotkowskiego, pływanie niesłyszących – MKSN „Mazowsze” Warszawa oraz

3. miejsce – Wojciecha Makowskiego, pływanie niewidzących – IKS-AWF Warszawa

Doskonały wynik Anity Włodarczyk nie byłby możliwy bez determinacji i zaangażowania jej trenera Krzysztofa Kaliszewskiego, który zwyciężył w kategorii Trener Roku 2015. Szkoleniowiec naszej lekkoatletki z klubu RKS SKRA Warszawa, podobnie jak jego podopieczna, został zwycięzcą w swojej kategorii po raz trzeci z rzędu.

Tytuł Sportowej Osobowości Roku 2015 otrzymał Henryk Urbaś – dziennikarz sportowy, od 1978 r. związany z Warszawą, rzecznik PKOl, sprawozdawca na wielkich imprezach sportowych.

Piotr Siemiński został laureatem przyznawanej po raz trzeci w historii plebiscytu nagrody dla Nadziei Olimpijskiej. Tegoroczny zwycięzca to 16 letni pływak i wychowanek Macieja Białka z Uczniowskiego Klubu Sportowego Żoliborz Warszawa. Pomysłodawcą tej nagrody oraz programu edukacyjnego „Sportowa Akademia Veolii” jest Veolia Energia Warszawa.

Internauci w powszechnym głosowaniu zdecydowali o wyborze laureatów plebiscytu w dwóch kategoriach. Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2015 został Mateusz Mróz zdobywając 585 głosów, wyprzedził Anitę Włodarczyk (386 głosów) oraz Zofię Noceti-Klepacką (157 głosów). Zwycięzca to zawodnik taekwon-do ITF i podopieczny trenera Ewarysta Myszewskiego z „TAEWO” Klubu Wschodnich sportów Walki. Warszawski zawodnik wywalczył w minionym roku kilka medali zarówno indywidualnie jak i drużynowo na zawodach rangi Mistrzostw Świata i Europy.

Najwięcej głosów w kategorii Sportowa Impreza Roku 2015 otrzymał LOTTO 6. Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej – 355 głosów. Warszawskie zawody rokrocznie gromadzą na stadionie PGE Narodowym czołówkę najlepszych lekkoatletów z całego świata. Ubiegłoroczne zmagania odbywały się w dyscyplinach takich jak rzut młotem, pchnięcie kulą, bieg na 100 metrów czy skok o tyczce. Memoriał Kamili Skolimowskiej w głosowaniu internautów wyprzedził Polish Open – Warsaw Cup – Puchar Świata w Taekwondo Olimpijskim – 286 głosów oraz Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 212 głosów.

W sumie w internetowym głosowaniu udział wzięło 2324 osoby. Spośród nich 2148 internautów oddało głos na Najpopularniejszego Sportowca Warszawy, a 1652 osoby zagłosowały na Sportową Imprezę Roku.